Česnakinis alus – o jūs taip sugebėtumėte?

Viskas prasidėjo nuo nekalto melagių dienos pokšto. Balandžio pirmąją Kormoran darykla (Olštynas, Lenkija) savo Facebook fanų puslapyje paskelbė alaus „Orkiszowe z czosnkiem“ (Spelta kviečių su česnaku) etiketę su prierašu: „Reikalinga pagalba pjaustant česnakus. Gal yra savanorių?“. Kai kurie ta proga prisiminė ankstesnius pokštus apie silkę aluje. Bet niekas nesitikėjo, jog tikrasis siurprizas jų dar laukia. Po kelių mėnesių tylos, Facebook puslapyje vėl pasirodė paveikslėliai su česnakais – „gripo sezonui mes būsime pasiruošę“.

Galutinis ir oficialus patvirtinimas įvyko spalio 19 dieną. Tuomet paaiškėjo, jog tai buvo visai ne pokštas, ir česnakinis alus turi netrukus pasirodyti pardavime. Iki galo nėra aišku, ar tai buvo puiki reklaminė kampanija, ar spontaniška idėja kaip „Mirštame tik kartą – kodėl to nepabandžius?“

Česnakas turi specifišką kvapą ir skonį, kuriam abejingų nėra – arba jūs jį mėgstate, arba nekenčiate. Todėl vertinti tokį alų labai sunku, dar sunkiau jį priskirti kokiai nors kategorijai.

(C) Bartosz Nowak, Małe Piwko Blog

Pasak ragavusiųjų, česnakas pajuntamas vos tik atidarius butelį. Taurėje dalis intensyvumo nublanksta, tačiau česnakas vis dar dominuoja. Skonyje česnako mažiau. Nors pastarasis vis dar ima viršų, galima jausti bazinį alų. Pabaigoje jaučiasi apyniai ir, žinoma, ilgas ir intensyvus česnako poskonis. Vienoje pusėje – šokiruojantis ir net atstumiantis aštrus česnako kvapas, kitoje – gana gerai subalansuotas, neįprasto skonio pojūtis.

Gal toks alus puikiai tiktų prie mėsiškų patiekalų ar picos? Lenkija netoli, alus jau prekyboje, išbandykite.

Kormoran daryklos Spelta kviečių (Orkiszowe) medaus alus ir porteris Warmiński iškovojo aukso ir sidabro 2012 metų European Beer Star medalius.

Pagal Małe Piwko Blog

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

5 komentarai

 1. ignieška:

  Užsimaniau dabar to česnakinio alaus. Vasarą Rygoj teko ragauti – ten vienam česnakų restorane vietoj daro tokį alų. Patiko!

 2. vap:

  Latvijoje yra restoranas Kiploku Krogs (Garlic bar, http://www.kiplokukrogs.lv/), kur visi patiekalai su česnakais. Taip pat ten yra ir „česnakinio alaus“, tik berods ten imamas kažkuris latviškas alus ir į jį pridedama česnakų. Labai įdomus variantas ir labai skanus. Tik tiesa daugiau vieno bokalo nelabai eitų išgerti.

 3. Vampyras:

  Blin, kas kas- bet tik ne cesnakinis alus. Fe..

 4. siaip:

  Cesnakine degtine tai man buvo pats tas. Idomu kaip tas alus, noretusi paragauti, bet kur ji gauti.

 5. kaz:

  Lenkų alaus rinka paskutiniu metu iš vis darosi nepaprastai įdomi. Turi sočiai nemažų daryklų, kurios leidžia visokį ‘neformatą’ – ir tai jiems puikiai gaunasi. Gaila, kad į LT atvežamas tik lenkų neįdomiausias mainstrem’as (Zywiec, Lomza)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.