Baronkos, verbos ir alus

Vilniuje ir vėl Kaziukas. Ir taip jau kelis šimtmečius kasmet. Tiesa, vežimų ratlankių ar grėblių, kaip praeitam amžiuje, vargu ar rasite. Laimei, visokie matulai, kad juos kur biesas, alaus iš šios šventės dar neišgrūdo. Kaziukas, ko gero, vienintelė plačiajai visuomenei prieinama vieta įsigyti ir paragauti mažųjų lietuviškų alaus daryklų alaus.

Kaip ir kasmet savo alų atvežė Jovarų, Rozalimo, Grigonio, Raginėlio, Piniavos daryklėlės. Ir kaip visada už pasakišką kainą. Dilema: ar mokėti už tą vietinio birzgalo (nesupykit, bet didesnė dalis tokie ir yra) litrą kaip už tikrą ekskliuzyvą 10 litų, ar už tą pačią kainą nueiti ir nusipirkti gero angliško ar belgiško alaus.

Gal tik vienintelis Čižas, su savo kaušu samstantis garuojantį karšto alaus katilą, vertas dėmesio. Ir dar džiovintą žuvelioką dovanojantis jei gražiai pakalbėsit. Bet apie Ramūną ir jo alų jau pakankamai prirašyta.

Šiųmetinis Kaziukas atnešė ir naujovių iš Širvėnos bravoro – Dundulio alų (Gryną, Kvietinį ir Doubelį).

O mes pasirinkome ragauti Autoseros iš Pasvalio (automobilių servisiukyje?) išvirtą alų. T.Čirvinsko įmonė savo produktą pristato Dvareliškių bravoro vardu.

Dvareliškių gyvas 5,5% alk.
Dvareliškių gyvas medaus 5,5% alk.
Tamstos 5,6% alk.

Dvareliškių aludariams tikrai siūlytume bent vieną alaus rūšį pavadinti „Obuolių alum“ 🙂 Nesigilinome, iš ko pasvaliečiai verda savo alų, bet kad į jį nededa obuolių, mus sunkiai įtikinsite. Gyvas ir gyvas medaus buvo beveik panašūs, tik medaus alus turėjo labiau išreikštą kvapą ir skonį. Obuolių kvapas, lietuviško kaimiško alaus skonis, šiek tiek kartumo. Medaus nepajutome, pasak prekeivių jis dedamas kaip ir priklauso – alaus darymo metu. Aišku, nebūtina jog alus dvoktų skoniu identišku natūraliam medui, kaip koks Kalnapilio Medutis.

Panašų obuolių skonį turėjo ir Tamstos alus. Šis, tamsusis alus pagamintas naudojant skrudintą salyklą, tas juntama ir ragaujant. Šiek tiek saldesnis nei jo „broliai“.

Alūs keistoki, bet gerti galima. Įvertinom vidutiniškai.

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

8 komentarai

 1. „Bet apie Ramūną ir jo alų jau pakankamai prirašyta.“ Pasidalinkit, kur čia taip prirašyta, smalsu paskaityti

 2. Rad:

  Apie Čižą – http://tikrasalus.lt/2009/04/20/1261/ – daugiau, ko gero, tikrai neprirašysim 😉

 3. aš kažkaip pamačiau visus, išskyrus dvareliškių. o gaila.
  dar patiko, kad A. Grigonio alaus garažo moterėlė pardavinėjo alaus… mieles. sakė gerai sveikatai:)
  įdomus momentas, kad tik Kalnapiliui buvo leista pilstomu alumi prekiauti. kaip čia tokie „principingi“ savivaldybės klerkai leido smukdyti žmonių moralę išimtinai industriniu alumi?

 4. beje, šitas Grigonio „Kaziuko“ tai jų įprastas „Tradicinis“

 5. Alaus Dievas:

  Dundulis patiko labai. Tamstos- per saldus, panasus i Gubernijos „Kunigaiksciu“. Rozalimo- patiko. Algio- nepatiko, neskanu. Likuvos- puse velnio. Nustebino, blogaja prasme, „alaus broliai“ is „Alaus namu“ su super uzkeltom kainom- pavz. uz 2 litrus kaina 20 litu (reali kaina 9-12 Lt). Dar pastebejimas- visi litriniai bambaliai nera litro, juose tik kokie 800-900, elementari apgavyste. Turiu stikla pagal kuri matuoju- is litro man telpa lygiai trys stiklines (kad ir Birzu „Miezinis“), o siuo atveju is visu buvo tik dvi su puse plius minus….Zinau, kad ceche bambalius ispucia ki norimo dydzio, vadinasi specialiai nustatyta, kad ispustu nepilna litra;) Vienu zodziu tai blogai nuteikia apie gamintojus.

 6. Rad, gal gali patikrinti butelių talpą ir patvirtinti arba paneigti paskutinį komentarą?

 7. rad:

  Deja, turėta tara jau nukeliavo į antrinių žaliavų konteinerį… Teks laukt kito Kaziuko ir tada atlikt „mokslinį eksperimentą“ matuojant talpą 🙂

 8. Alaus Dievas:

  Teko kalbetis su meistu aptarnaujaciu aparatus kurie ta plastikine tara ispucia iki norimo dydzio, nes bambaliai pasirodo pradiniame etape yra labai mazo vaikisku zaislu dydzio, tik veliau visa ta zaliava yra ispuciama iki norimo dydzio- puslitris, litras, pusantro, du, du su puse, trys su visom imanomom/norimom „paklaidom“. Jei gamintojai pas save turi ta bambaliu putimo aparata, tai patys susireguliuoja kaip nori. Iki to buvau isgeres tik viena litriuka prigriebta Mugeje, todel labai nekreipiau demesio i dvi su puse (siek tiek daugiau) stiklo vietoje triju stiklu, bet poto kita diena ir vakarus suvartojau viska ir akivaizdziai- truko visuose beveik po puse stiklines. Manau, kad realiai gaunasi mazdaug 0,8, bet jau tikrai ne 1 litras. Vadinasi mazdaug 150-200 gramu nusukami nuo kiekvieno litro, ir tai jei jau 5 litriniai buteliai gaunasi, kad vienas litras sutaupytas, t.y. grynas uzdirbis, neskaitant ir taip uzkeltos kainos (8-12 Lt uz litra). Galu gale visi nori gerai gyventi, vien del to ir tokios neprotingos alaus kainos Mugeje pas „alaus namus“;) Nuo tokiu kainu mane pacios kojos nese kuo toliau nuo ju, o ant ju jauko pasimaudavo tik visai alaus kainose nesusigaudantys praeiviai norintys nupirkti kam nors lauktuviu. „Piniavos alucio“ kainos irgi stebino, kai uz litra prasoma 10 litu, kai tos pacios „Avietes“, „Serbentai“ ar „Varniukai“ Norfos bazese pilstomi uz litra iki 5,90 berods. Kadangi as jo nusiperku Norfoje, tai teko ir pro juos praeiti nesustojant. Atvirai kalbant jau geriau nepardavinetu ir nemulkintu zmoniu, nes su tokiom kainom zmoniu mastymo nepakeis, nes ne kazi kas ir pirks. Beto juk tai Muge, tai turetu buti ir mazesnes kainos negu kitur ar bent jau imanomos derybos, o nei to nei to nebuvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.