Vasarvidžio nakties alus

Vidurvasaris. Gamta kviečia pasigėrėti sodrumu, suvešėjimu. Pasimėgauti sodriu naujo alaus skoniu kviečia ir „Kupiškio alus“. Aludariai pasistengė palepinti alaus mėgėjus bei parodyti savo meistriškumą. Nedidelės partijos (pasak gamintojų, išleista tik 500 butelių), pusę metų (ar 7 mėnesius?) brandintas alus jau guli Gyvo alaus krautuvėlės lentynoje.
Alus nefiltruotas ir, tikriausiai, nepasterizuotas. O štai laikymo sąlygos alaus krautuvėlėje tikrai neatitinka nurodytų (nuo +2o iki +12oC). Ką darysi, pustuščiai šaldytuvai atiduoti labiausiai stumiamam abejotino skonio Butautų dvaro alui, kur čia kažkokie vasarvidžiai, vis tiek tik keli šimtai butelių tėra.

Galima teigti, jog tai alus vertinantiems skonį. Subalansuota vyrams, bet tinka ir moterims. Atitiko kirvis kotą – galima pasakyti apie jo pavadinimą ir skonį. Kartumas atgaivina karštą vasaros dieną (su sąlyga, kad rasite kur tą alų atšaldyti), nestiprus (lietuviškais standartais 4,8%). Akis: šviesus, drumzlinas su natūraliais burbuliukais, beveik be putos. Kvapas: juntamos mielės. Skonis: aromatingas, kartokas, primena kramtomą alijošių:), gaivus su ilgai išliekančiu poskoniu.

Sudėtis skelbia, jog alus išvirtas iš Kupiškio miežių salyklo, slovėniškų apynių ir angliškų mielių. Galime patikinti, jog nei mielių nei apynių aludariai nepagailėjo 🙂 Mielių alaus kvapas juntamas vos atidarius butelį ir neapleidžia ragaujant alų. Dėka jų alaus poskonis toks.. na kaip pabudus ryte po to, kai išvakarėse paragavai nemažą kiekį alučio.

Skanaus ragaujant!

Alk. 4,8%, 0,5 l butelio kaina – 3,99 Lt.

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.