Juodoji alaus rinka

Kuo sunkiau kažką gauti, tuo labiau mes to trokštame, net jei tai yra alus, atrodytų, visuotinai prieinamas darbo klasės gėrimas. Dėl savo retumo ar mažo paplitimo kai kurios labiausiai trokštamos alaus rūšys parduodamos plėšikiškomis kainomis internete. Ir pardavėjai nėra žmonės, išvirę tą alų.

Tarime, jūs esate įstatymus gerbiantis pilietis Sietle, ir jūs trokštate įsigyti butelį Dark Lord, rusišką imperinį stoutą, išvirtą Three Floyds Brewing darykloje Indianoje. Sėkmės… Nebent jūs įsigytumėte bilietą į kasmetinį Dark Lord pasirodymo renginį, išimtinai kuriame šis alus parduodamas, ir nuvyktumėte į Indianą, tuomet parsigabentumėte kelis butelius namo. Tačiau pernai 6 tūkst. bilietų buvo išgraibstyti per 4 minutes. Bilietai yra vardiniai, t.y. į renginį galėsite patekti tik su asmens dokumentu, kuriame pavardė atitiks atspausdintą biliete.

Arba jūs galite prisijungti prie alaus gykų, perkančių ir parduodančių alų internete. Nors tai nelegalu – alaus pardavimas ar perpardavimas nėra tai, ką vyriausybė su malonumu leidžia. Nebent turite alkoholio pardavimo licenziją. Tačiau alaus gykų draudimai nesulaiko – taip gimsta juodoji rinka.

Dauguma šių nesankcionuotų alaus pardavimų įvyksta internetu: Craigslist skelbimuose, tokiose svetainėse, kaip MyBeerCellar, ir eBay. Žinoma, visa tai vysta ir asmeniškai – alaus pasirodymo renginiuose, festivaliuose, namų šventėse – kaip tai buvo viduramžiais iki interneto, tačiau visuotinis tinklas gerokai palengvino tokius sandorius.

Kurį laiką alaus gykai apeidavo JAV svetainių taisykles drausti alkoholio pardavimą, parduodami „kolekcinius alaus butelius“, neviešindami, jog tuose buteliuose parduoda kolekcinį alų. Tačiau šiais metais eBay pakeitė savo taisykles, uždrausdami prekybą „kolekcine tara“, kurioje gali būti alkoholis. Bet tai nereiškia, jog juodoji alaus rinka buvo nužudyta.

Štai labai reto alaus, laikomo geriausiu pasaulyje, Westvleteren 12, vos nupirktos 6 butelių pakuotės su taure kaina kyla nuo 85 iki 300-600 dolerių. Už dėžę Dark Lord gali būti paprašyta iki 5000 dolerių. Three Russian River Brewing, The Bruery, Lost Abbey, Stone Brewing, Midnight Sun, Hill Farmstead, Westvleteren, Cantillion, Hair of the Dog yra geidžiamiausios daryklos pasaulio juodojoje rinkoje.

Yra ir legalių būdų gauti savo kultinius favoritus: alaus mainai. Jie yra legalūs. Tiesiog reikia turėti kitą retą alų, kurį iškeistumėte į savo norimą. Arba galite užsiregistruoti į daryklos klubo narius, kai kurios daryklos turi tokius klubus, ir turėsite galimybę gauti naujo išpilstymo alų tiesiai iš gamintojo. Tačiau daugeliu atvejų jums gali tekti atsiimti alų asmeniškai. Kitos kurios daryklos siūlo degustacijos kambarius, kur galite paragauti reto alaus, tačiau jei gersite jį vietoje. „Jei aš leisiu alų išsinešti, aš nebeturėsiu jokio alaus“,- teigia Hair of the Dog aludaris. Pasinaudodami didžiuliu savo alaus populiarumu, Hair of the Dog, surengė dviejų 0,35 ltr butelių aukcioną, kuriame surinko 4000 dolerių šunų akliesiems programai remti.

Patys aludariai nėra patenkinti juodąja rinka – juk pelnas už jų darbą atitenka perpardavėjams. Tačiau kelti kainos ar didinti gamybą neskuba. Russian River daryklos aludaris sako: „Mes galime pardavinėti brangiau, bet juk tai alus, ne auksas“. Ir visi sutinka, jog nėra nieko, galinčio labiau sugadinti alų, kaip jo masinė gamyba.

Pagal Bon Appétit

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

3 komentarai

  1. Aras:

    Oho,
    Turiu Westvletereno buteliuką, tai jo vertė iki 100 baksų??? Tai jaučiu taip ir numirsiu jo neatsidaręs:-)

  2. kaz:

    panašu, kad ne daugiau 30$: http://trappistworld.com/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.