Suomių mokslininkai suteiks naujus skonius lagerui

AlusŠimtmečius lager alaus gamybai buvo naudojami tie patys keli mielių kamienai, priešingai nei eliui, viskiui, vynui ar sidrui, kuriuose dėl plataus mielių padermių pasirinkimo galima išgauti įvairius skonio niuansus. Suomijos techninių tyrimų centre VTT buvo imtasi ambicingo projekto – sukurti hibridines lagero alaus mieles, kad būtų galima perteikti naujus skonius ir paspartinti alaus gamybos procesą.

Tradiciškai, net skirtingo skonio lagerai gaminami naudojant tas pačias patikimas ir šaltį toleruojančias Saccharomyces pastorianus (pavadintomis Lui Paster, atradusio alaus rūgimą sukeliantį grybelį, garbei) mieles. Tiesa, ne taip seniai paaiškėjo, kad ir jos yra dviejų mielių kamienų hibridas. Vienos iš jų – Saccharomyces cerevisiae – naudojamos elio gamybai, o štai kitos – Saccharomyces eubayanus – gamtoje buvo aptiktos tik 2011 metais.

Šios išvados mokslininkams atvėrė galimybes sukurti naujus mielių hibridus, naudojant įvairias elio mielių padermes ir kryžminant jas su Saccharomyces eubayanus. Tai leido sukurti rūšis su geriausiomis „tėvų“ charakteristikomis, o kai kuriais atvejais, kaip tai kartais nutinka, vaikai net aplenkė juos. Naujosios mielės žymiai pagreitino fermentacijos procesą, yra tolerantiškos tiek žemai, tiek aukštai temperatūroms, gerokai aktyviau praturtina gėrimą etanoliu, geriau nusėda po fermentacijos ir turi labiau išreikštą aromatą bei skonį nei jų pirmtakai.

Autoriai ypatingai pažymi, jog naujas produktas neturi nieko bendra su genų modifikacija, kuria šiandieną dažnai gąsdinama. Tačiau kai kuriems mūsų tautiečiams visai neįdomu, GMO ar ne GMO. Jiems svarbiau padidintas alkoholio kiekis, ir kaip tas alkoholis pasireikš kitą rytą.

Tyrimai paskelbti žurnale Journal of Industrial Microbiology and Biotechnology.

Pagal ScienceDaily

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. I don’t even understand how I finished up right here, but I assumed this put up was good. I don’t realize who you’re however definitely you are going to a famous blogger if you happen to are not already. Cheers!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.