Čekai garsėja geru alumi ir kaip labiausiai pasaulyje šį gėrimą mėgstanti tauta. Nors alaus vartojimas paskutiniu metu kiek sumažėjo, per metus kiekvienas Čekijos gyventojas išgeria apie 130 litrų putojančio miežių gėrimo (palyginimui, lietuviai – po 86 ltr.). Vaizdžiai kalbant, čia jis pigesnis už vandenį.
Antrojo pagal dydį Čekijos miesto viešojo transporto vadovai kartu su vietos alaus darykla Starobrno nusprendė keliones tramvajumi padaryti malonesnėmis. Siekdami populiarinti miesto transportą, jie įrengė tramvajų-alaus barą, kuris leis mėgautis iš karto dviem dalykais: apžvalgine kelione po miestą ir skaniu alumi.
Tramvajus-alaus baras turi 38 sėdimas ir 17 stovimų vietų, čia įrengtas baras su trimis čiaupais ir šaldytuvu alui, taip pat galima gauti užkandžių prie gėrimų. Tiems, ką prispirs reikalai, tramvajuje yra Wi-Fi ryšys ir tualetas. Keletą mėnesių vyks bandomieji važiavimai, siekiant įvertinti projekto komercinį atsiperkamumą ir išspręsti galimus nesklandumus. Planuojama, jog plačiajai publikai tramvajus bus prieinamas nuo rugsėjo.
Pagal The Prague Post
Ar tikrai lietuviai išgeria tik po 86 ltr. Paskutinė statistika kalba kažką apie daugiau nei 100 ltr (http://www.15min.lt/naujiena/verslas/bendroves/lietuviai-issiverze-i-alaus-gereju-lyderius-bet-gamintojai-siuos-saltus-metus-vadina-itin-prastais-663-285268). Turint omenyje, kad pas mus dar grubiai sakant „dvanacka“ populiaresnė nei čekiška „desitka“, tai dar neaišku kas daugiau alaus geria Panevėžys ar Brno 🙂 O čia tik šauni ne pačio skaniausio čekiško alaus virėjo StaroBrno (savi)reklaminė kampanija…
lietuviai tikrai isgeria maziau negu 86 ltr.juk skaiciuojama pagal pagaminto alaus kieki.ir niekas neskaiciuoja to fakto kad apie 20 % lietuvisko alaus eksportuojama.
Bet atgal kiek ateksportuojama Lidskoe, Staryj Melnik, Kapitono ir panašių hitukų. Man atrodo tas ant to, 100 ltr riba įveikta…
uzsienietisko ir baltarusisko pagal statistika parduodama tik 5 %