Tyrimų bendrovė Millward Brown paskelbė naujausio tyrimo BrandZ, apie didžiausius prekių ženklus pasaulyje, duomenis. Kadangi mes čia susirinkome gerti alaus, pažiūrėkime, kokią vertę pasaulyje turi pagrindiniai alaus vardai.
Alaus rinkoje stebimi du pagrindiniai faktoriai, įtakojantys alaus prekės ženklo vertės kilimą, teigia ekspertai. Pirma, išsivysčiusiose rinkose vartotojai alų laiko alternatyva vynui ir papildu prie maisto. Antra, augančiose rinkose vakarietiški alūs stengiasi kelti kokybę ir alaus statusą.
Alaus rinkoje pastebimos šios tendencijos:
Krizės metu padidėjo alaus suvartojimas namuose, dėl ko išaugo konkurencija mažmeninėje rinkoje. Aludariai aktyviai plėtė rūšių kiekį, kėlė kokybę, modernino pakuotes, kad padidintų konkurencingumą parduotuvių lentynose.
Taip pat rinkoje matomas moterų, kaip alaus vartotojų, kiekio augimas. Aludariai jį skatino įvairesnių skonių alumi, vaisių aromatų diegimu į alaus produktus. Kai kurie vardai atėjo į rinką su mažesniu alkoholio kiekiu, tačiau atsargiai, kad neatbaidytų pagrindinio pirkėjo – vyrų.
Stebimas ir didesnis susidomėjimas elio tipo alumi.
Prekių ženklų savininkai yra šie:
Anheuser-Busch InBev: Budweiser, Bud Light, Stella Artois, Brahma, Skol, Beck’s
Heineken: Heineken
SABMiller: Miller Lite
Diageo: Guinness
Grupo Modelo: Corona
Bendrai rinkoje, krentant perkamajai galiai, stebima vartotojų orientacija į tuos dalykus, kurie sukelia pasitenkinimą – per metus pasauliniai alaus pardavimai išaugo 7%.
Amerikoniškas Budweiseris dominuoja rinkoje, aplenkęs savo paties Light versiją. Heinikenas lipa ant kulnų su didžiuliu augimu, ypač Šiaurės Amerikoje. Siurprizu tapo braziliškų rūšių Skol ir Brahma populiarumas, rodantis didelę InBev jėgą besivystančiose rinkose. Šis gigantas valdo 6 iš Top10 rūšių. Guinessas padidino savo vertę 9%, nepaisant vietinių Airijos ekonomikos problemų.
Na, ir pastaba pabaigai: šis sąrašas atspindi kiekį, ne kokybę.
Pagal Beer Universe