Alaus etiketės pavojingos jūsų sveikatai, saugumui ir gerovei

(C) Ralph Steadman

JAV institucijos dar kartą įrodė, jog ši valstybė yra pirmaujanti veidmainišku puritonizmu ir politkorektiškumu. Šį kartą auka tapo Flying Dog daryklos etiketė ir įsiutęs šuo joje.

Mičigano valstijos alkoholio kontrolės komitetas uždraudė parduoti Flying Dog Raging Bitch alų, tvirtindami jog etiketė – dar vienas Ralfo Stedmano šedevras – bus „pavojinga visuomenės sveikatai, saugumui ir gerovei“. Generalinio prokuroro Donald McGehee teigimu, žodis „bitch“ (pažodžiui verčiamas kaip „kalė“) pavojaus moterims atžvilgiu ekvivalentiškas žodžiui „nigeris“.

Bet cenzoriams užkliuvo ne tik pavadinimas. Samona Nida, komiteto atstovė, sako, jog toks alaus etiketės piešinys reiškia, kad „moterys prilygsta laukiniams žvėrims, kurie turi būti prijaukinti“. Be to, ji tvirtina, kad piešinyje galima įžvelgti moterų genitalijas.

Iš tiesų, Ralph Steadman yra garsus savo frykinėmis iliustracijomis. Raging Bitch etiketėje, nieko nuostabaus, pavaizduota pasiutusi kalė – jos akyse kraujosruvos, burna kraujuota, ji stovi fone apokalipsinio peizažo iš kraujo teplionių ir pilkų sprogimų.

Kontrargumentuodami, Flying Dog tvirtina, jog įdūkusio šuns įvaizdis etiketėje kilęs iš „pasiutusių“ mielių El Diablo, naudojamų Raging Bitch gamyboje, pavadinimo, ir kad etiketė niekuomet nebuvo sukurta tam, jog įžeistų ar skatintų moterų degradaciją.

Iš tiesų, politkorektiškumas tai kaip sunki liga, su kuria reikėtų kovoti.

web: http://flyingdogales.com/

Pagal Adweek

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.