BJCP atnaujins alaus stilių sąvadą

BJCPBJCP – alaus teisėjų sertifikavimo programos – prezidentas Gordonas Strongas paskelbė, jog metinis organizacijos susirinkimas atliks alaus stilių sąvado, daugelio pasaulinių alaus konkursų pagrindo, peržiūrą. Nuo veiklos pradžios 1997 metais alaus stiliuose buvo atlikta keletas pakeitimų, 1998, 1999, 2004 ir 2008 metais, visi jie buvo susiję su aludarių kūrybos evoliucija. Šiemetinius atnaujinimus priims prieš 10 metų sukurtas nuolat veikiantis Alaus stilių sąvado komitetas. Jam padeda BJCP teisėjai, kurie savanoriškai analizuoja ir renka informaciją apie naujus stilius ir jų išvestines.

Pasak Strongo, alaus stilių peržiūros terminas nustatytas kas 4 ar 5 metai, bet dėl teisėjų vertinimo rengimo programos pasikeitimų nuo paskutinės stilių versijos pasirodymo praėjo šiek tiek daugiau laiko. Strongas teigia, jog nauji stiliai nėra kuriami specialiai ar paprasčiausiai remiantis tendencijų vertinimu. „Tendencijos ateina ir išeina, kartais greitai. Mes nesuinteresuoti keistais eksperimentais, kurie gali būti įtraukiami į specialias kategorijas.“ – teigia jis.

Prognozuojama, jog atnaujinimas apims naujai įvedamus stilius: Australian Sparkling Ale, English Golden Ale, Grodziskie, American Strong Ale, English Strong Ale, Wild Ale, Wheatwine, keletas Specialty IPA, Czech Amber ir Dark Lager, taip pat planuojama istorinė kategorija. Iš esmės bus peržiūrėti anglų, škotų ir vokiečių stilių aprašymai. Atsakydamas į klausimą, kaip bus su Black IPA/IBA (Indian Black Ale)/Cascadian Dark Ale, Strongas užsiminė, jog tai bus įtraukta į Specialty IPA kategoriją su pavadinimu Black IPA, kad užbaigtų polemiką.

BJCP tikisi darbą prie sąvado atnaujinimo baigti iki Nacionalinės namų aludarių konferencijos, kuri vyks Filadelfijoje birželio 12-14 dienomis.

Daugiau: BJCP

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

2 komentarai

  1. Et… teks ir Atviro Alaus duombazę tvarkyti 🙂

  2. bmaggot:

    Mane ypač sudomino „Grodziskie“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.