Bolivijoje verdamas alus su koka

CocaJau nebestebina alus su įvairiausiais egzotiškais priedais. Ne išimtis ir Bolivija – čia verdamas alus “Čama” (Ch‘ama), naudojant kokainmedžio lapus. Kokos gėrimai tūkstantmečius naudojami Andų aukštikalnėse, daugiau nei 3000 m virš jūros lygio, jie padeda kovoti su pilvo skausmais ir galvos svaigimu, kuriuos sukelia dideliame aukštyje praretėjęs oras.

Aukštikalnių turistai (pavyzdžiui, vienas didžiausių Bolivijos miestų, administracinė sostinė La Pasas yra 3600 metrų aukštyje) paprastai geria kokos arbatą, kad atsikratytų nemalonių pojūčių, „soroche“ – aukštuminės ligos. Dabar jie turi kitą pasirinkimą – alų.

Ch'ama beer

Foto: Bob Ramsak / pirancafe.com

Ch‘ama alaus pavadinimas Titikakos ežero čiabuvių kalba reiškia „jėgą“. Jokių kitų priedų ar konservantų – tikro salyklo alus su mirkytais kokos lapais.

Pasak tų, kas ragavo alų, jis primena Hefenweizen, bet ne toks sodrus. „Tai viršutinės fermentacijos alus, 5% alk., nefiltruotas ir nepasterizuotas, turi švelnų aromatą, spalvą ir kokos lapų bei apynių skonį“, – sako Victor Escobar, Ch‘ama gamintojas ir Cerveceria Vicos iš Sucre daryklos savininkas. Jis taip pat teigia, jog gėrimas yra „energizuojantis“ tonikas.

Kokos alaus pagaminama apie 10 hektolitrų per dieną, jis parduodamas maždaug po 3,6 $ už butelį.

Bolivijoje indėnai kokos lapus tradiciškai naudoja alkiui numalšinti, kaip vaistą ir kaip mineralinių medžiagų šaltinį. Šalies prezidantas Evo Morales siekia šios žaliavos legalizavimo. Tai nėra lengva užduotis, kadangi augalai taip pat tarnauja ir kokaino gamybai. Bolivija praėjusiais metais pasitraukė iš JT narkotinių medžiagų konvencijos, protestuodama prieš kokos lapų pripažinimą nelegaliu narkotiku.

Pagal Dawn.com

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.