Alaus marketingas yra menas, ir geriausi šios šakos menininkai yra BrewDog. Naujas alus „be etiketės“ galbūt susilauks seksualinių mažumų simpatijų, tačiau mintis čia kiek gilesnė. Tai pirmas alus pasaulyje, išvirtas naudojant „transeksualius“ apynius.
Vokiško Kölsch stiliaus alui panauoti apyniai, pakeitę lytį prieš nurenkant derlių. Šis pasikeitimas, žinomas kaip nuoseklus hermafrodizmas ar dichogamija, nėra toks retas žuvų, sraigių ar augalų pasaulyje.
Tradiciškai alui naudojami tik moteriškos lyties augalai, tačiau aludariai panaudojo Jester apynius, kurie natūraliai linkę keisti lytį iš moteriškos į vyrišką. Alaus skoniui tai nedaro didelės įtakos, tačiau tai neblogas marketinginis ėjimas, ypač kai BrewDog atidaro naują barą Londono Soho rajone, asocijuojamame su seksualine įvairove ir eksperimentais. Alaus darykla taip pat bendradarbiauja su renginio LGBTQI+ Queerest of the Queer organizatoriais ir paaukos alaus No Label pardavimų pajamas transseksualų bendruomenei remti.
Pasak James Watt, „virti šį ne-binarinį, postgenderinį alų buvo ilgas ir kruopštus procesas, ir esame įsitikinę, kad alaus puristai suabejos jo teisėtumu, tačiau mes labiau rūpinamės laisve nei etiketėmis“. Jis tęsia: „Įvairovė daro visus ir viską daug įdomesniais“.
Tai ne pirmas kartas, kai BrewDog palaiko LGBTI. 2014 metų vasarį jie išleido alų, pavadinimu My name Is Vladimir, protestuodami prieš Rusijoje priimtus įstatymus, draudžiančius tariamą „homoseksualų propogandą“.
Alaus daryklų marketoidai, mokykitės iš meistrų!
Pagal EveningStandard