Heineken paskelbė perkantis pusę Lagunitas daryklos

LagunitasNepriklausomos daryklos krenta kaip musės. Po to, kai AB InBev abiem kojom įžengė į kraftinę rinką, įsigydamas keletą nepriklausomų daryklų, sujudo ir kiti rinkos gigantai. Gegužės mėnesį SABMiller, antra pagal dydį aludarystės grupė pasaulyje, paskelbė perkanti anglų Meantime. Dabar eilė atėjo ir olandų Heineken, kuri paskelbė įsigijusi 50% šeštos pagal dydį tarp amerikietiškų craft daryklų (ir 11-os bendrai JAV) alaus daryklos Lagunitas akcijų.

Lagunitas, įkurta 1993 metais, buvo viena iš labiausiai gerbiamų amerikietiškų craft įmonių. Ji turi dvi daryklas Kalifornijoje ir Čikagoje, o Lagunitas IPA yra vienas populiariausių stilių šalyje. Alus taip pat eksportuojamas į Kanadą, Švediją ir Japoniją. Įmonei toliau vadovaus Tony Magee.

Iš abiejų sandorio pusių ateinantys pranešimai yra tradiciniai verslo pasaulyje. Jean-François van Boxmeer, Heineken generalinis direktorius, pasakė, jog labai džiaugiasi galėdamas bendradarbiauti su Lagunitas. „Mes pripažįstame ir gerbiame didelę Tony ir jo komandos sėkmę sukuriant vieną iš stambiausių prekinių craft alaus ženklų JAV. Mes tikimės, jog partnerystė su mumis leis Lagunitas išsiplėsti globaliai, taigi mes galime pasiekti tas vietas pasaulyje, kur kiti craft alaus vardai neateina.“ Magee taip pat patvirtino globalią plėtrą ir pridūrė: „Šis aljansas su viena stambiausių alaus grupių pasaulyje yra didelė pergalė JAV kraftinei aludarystei. Tai leis atverti duris, kurios buvo uždarytos, ir paskleis amatų alaus dvasią po pasaulį.“

Dar prieš porą metų Magee tvirtino: „Daryklos pardavimas yra geriausių draugų karjeros, jų širdžių, jų gyvenimo dalies, kurią praleido dirbdami jums, pardavimas“. Dabar jis apsimeta nekreipiantis dėmesio į tai, jog Lagunitas po pardavimo jau nebetenkina JAV Aludarių asocijacijos priimto craft daryklos apibūdinimo. Dar daugiau, craft alaus fanų reakcija į savo buvusių kolegų poelgį yra dažniausiai neigiama. James Watt iš BrewDog, pavyzdžiui, jau demonstratyviai propaguoja daryklos boikotą: „Mes daugiau neprekiausime Lagunitas produkcija savo baruose“, – James tvirtina Tviteryje.

Kalbant apie kitus craft aludarius, Sam Calagione iš Dogfish Head šią vasarą atmetė panašų „bendradarbiavimo“ pasiūlymą iš AB InBev. Korporacijos atstovams vietoje dalykinio susitikimo buvo pasiūlyta atvykti į standartinę ekskursiją po daryklą. Dogfish Head įkūrėjas paaiškino, jog jis neketina keisti šeimyninio daryklos statuso: „Aludarių asociacijos priimtas nepriklausomos craft daryklos apibrėžimas man yra pernelyg svarbus. Aš jaučiu įsipareigojęs išsaugoti Dogfish Head kaip šeimos valdomą įmonę, kurios prioritetas yra aistra alui prieš aistrą pinigams.“

Na o mums belieka tikėtis, kad, galbūt, Lagunitas pasieks ir Lietuvos parduotuvių lentynas, teisingomis kainomis ir kokybiškas.

Pranešimas spaudai: Beerpulse.com

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.