Kaip neprisigerti geriant

Jim Koch

Jim Koch

Kiekvienas, kas vienaip ar kitai susiduria su alaus gamyba, sulaukia nepasitikėjimo iš „neprofesionalų“. Jūs esate girti visą laiką, sako daugelis. Tai gali būti tiesa, bet tai nėra rekomenduojama. Alaus gamyba yra rimtas verslas ir su juo turi būti elgiamasi pagarbiai. Net jei neplanuojate gerti mažiau, bent jau reikėtų turėti atsakomybės ir supratingumo.

Jim Koch, Boston Beer Co, didžiausios craft daryklos JAV, verdančios Samuel Adams alų, įkūrėjas, duodamas interviu leidiniui Esquire, be kita ko atskleidė paslaptį, kaip gerti visą naktį ir neprisigerti. Kai žurnalistas Aaron Goldfarb pasakė, jog prisigers anksčiau, nei baigsis interviu, nuo jo metu suvartoto alaus, Kochas rimtai paklausė: “Ar norite sužinoti mano paslaptį? Kaip aš galiu gerti visą naktį ir neprisigerti.” Goldfarbui patvirtinus, jog norėtų žinoti tokį būdą, Kochas atsakė:

„Mielės!”
„Mielės?“

Kochas paprastai suvartoja apie šaukštą, skaičiuojant bokalui alaus, sausų Fleischmann mielių, kurias legva rasti supermarketuose JAV, prieš pradėdamas gerti. Kad jas būtų lengviau ir skaniau suvalgyti, jis sumaišo mielių miltelius su jogurtu. Šį triuką Kochas sužinojo iš savo draugo, Joseph Owades, Bruklino politechnikos instituto biochemijos daktaro. Dr. Joe, kaip jį vadino pažįstami, buvo viena žymesnių figūrų komerciniame alaus pasaulyje, ir juokais buvo teigiama, jog niekas pasaulyje geriau už jį neišmanė fermentacijos ir alkoholio metabolizmo procesų. Owades konsultavo Anchor, New Amsterdam ir, žinoma, Boston Beer Company daryklas. Pasak jo, sausos mielės turi fermentą, vadinamą ADH (alkoholio dehidrogenazė), kuris skaido alkoholį į anglį, vandenilį ir deguonį. Tai vyksta skrandyje, prieš žmogaus organizmui metabolizuojant alkoholį kepenyse, tuo sumažindamas jo patekimą į kraują.

Kaip neprisigertiSavo paskutiniais gyvenimo metais Owades užpatentavo preparatą Prequel, natūralios sudėties tabletes, veikiančias tuo pačiu principu, ir sumažinančias girtumą. Tablečių gamyba nebuvo pradėta dėl kompanijų nenoro prisiimti atsakomybę dėl rezultato.

Ar nebus šalutinio poveikio nuo tiek mielių skrandyje? Nežinia.

Jūs galite išbandyti šį metodą, bet mes manome, jog seni geri užkandžiai prie alaus yra daug geriau ir skaniau. Ir iš viso, kam tuomet gerti?

Pagal Esquire

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.