Kiek išgerti per įmonės kalėdinį vakarėlį?

Vienas iš dalykų, kurie daro įmonės vakarėlius vienu metu patraukliais ir siaubingais, yra tai, jog dažnai jie baigiasi girtais šūdų malūnais. Prieš keletą metų, po ypač ištvirkusio vakaro, turėjau parašyti el. pašto žinutę savo buvusiam viršininkui su atsiprašymu už „tą visą pusplikį ABBA reikalą“. Jo atsakymas buvo: „Aš nieko neprisimenu iš praėjusio vakaro“. Rengiantis vakarėliui iškyla sunki dilema: jums reikia gerti, nes tai palengvina pasimetimą dėl darbo santykių ir atostogų linksmybių suplakimo krūvon, tačiau gėrimų padauginimas jums gali baigtis kur kas labiau nepatogia situacija fluorescencinėje prasiblaivymo šviesoje pirmadienio rytą. Idealiu atveju jūs norite rasti teisingą santykį šioje keblioje situacijoje. Aš esu čia, kad padėčiau jums surasti šią ribą ir išsaugoti savo orumą.

Žinoma, būti blaiviu yra vienas iš būdų išvengti problemų kitą rytą, tačiau, veikiantis tik teoriškai, šis metodas yra nesąmonė. Taip pat niekas nenori būti biuro girtuokliu ar biuro davatka.

Pateksime jums patogų vadovėlį, kad įmonės vakarėlyje taptumėte girtu tiek, kiek reikia:

Žinokite savo įmonę ir žinokite savo vietą. Iliustracija: Jen Cotton

Pateikta diagrama, žinoma, yra supaprastintas instrukcija, susidedanti iš daugelio įvairių veiksnių ir gudrybių, kurie lemia, kiek patogiai galite prisigerti su biuro kolegomis. Tai geras atskaitos taškas, tačiau yra keletas pagrindinių dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti iš anksto.

Žinokite savo įmonės aplinką
Pirma, ką reikia išsiaiškinti: kiek šauni yra jūsų įmonė? Iš pirmo žvilgsnio, tai turėtų būti lengva. Šauni įmonė leidžia jums pasirodyti su sportbačiais, o biuras atrodo lyg studentų bendrabučio kambarys. Nevykusios įmonės reikalauja, kad jų darbuotojai žinotų „Microsoft Office“ gudrybes. Bet tiesa yra ta, kad daugelis viršininkų, kurie darbo metu būna konservatyvūs, ne tik mėgsta vakarėlius, bet mėgsta skatinti savo darbuotojus daryti tą patį ką ir jis. Dėl tos priežasties, sandalus dėvintis jaunas viršininkas ne tiek atsipalaiduoja alkoholio vartojimu, kiek savo atvira avalyne.

Realus skiriamasis bruožas yra tai, kaip artimai jūsų įmonė leidžia jūsų darbo identitetą (D.I.) patvirtinti jūsų vakarėlio identitetu (V.I.). Ar profesionalus elgesys biure atsiranda slėpimo, kas jūs esate, kai nesate darbe, sąskaita? Arba išsišokimai priimtini tik tol, kol padarysite savo darbą (ar net jei nepadarysite)? Kuo patogiau jausitės kalbėdami apie jūsų V.I. darbe, tuo šaunesnė yra jūsų įmonė.

Jei nesate tikri, pasitikrinkite pagal šį kontrolinį sąrašą:

Keletas požymių jog dirbate šaunioje įmonėje:
• Buvote pagiringi darbe ir prisipažinote apie tai savo viršininkui tik tam, jog jis jus atjaustų.
• Biure yra biliardo stalas.
• Jūs šokote su parašiutu/buriavot jachtą/žaidėt dažasvydį bent su keletu savo kolegų.
• Unikalūs veido plaukų pasirinkimai nėra ribojami.
• Jūsų vakarėlis vyksta lofte, ir žmonės, kurie nedirba įmonėje, bando sugadinti jį.
• Jūs dažnai matote alų biuro šaldytuve ir/arba kokainą biuro prausykloje, arba atvirkščiai.

Keletas požymių jog, tikriausiai, dirbate ne šaunioje įmonėje:
• Jūs turėjote pristatyti pažymą iš narkologinio dispanserio prieš priimant jus į darbą.
• Įmonė turi raštiškai aprašytą aprangos kodą.
• Aprangos kodas yra tiek pasenęs, kad vis dar turi „paprasto penktadienio“ dalį.
• Vakarėliai vyksta biuro konferencijų salėje, po pietų, ir žmonės stengiasi jį palikti jį kuo anksčiau, kad nepapultų į eismo kamščius.
• Jūsų bendradarbiai ženklina savo pieno pakelius biuro šaldytuve.
• Nė vienas asmuo neturi džentelmeno stiliaus mini bariuko savo kabinete.

Akivaizdu, kuo šaunesnė įmonė, tuo labiau tikėtina, kad vienas iš jūsų darbuotojų vakarėlio metu užsiriš kaklaraištį kaip galvos kaspiną, o tai reiškia, jog nebus taip blogai, kai jūs užlipsite ant baro ir sudainuosite „Dancing Queen“ drauge su juo.

1925 m. "Western Electric Co group" kalėdinis vakarėlis. Foto: Shorpy

Kiek keblumų gali atlaikyti jūsų karjera?
Kai nustatėte, kokioje įmonėje dirbate, laikas pažvelgti į save. Jūs turite sužinoti, kiek jūs potencialiai galite apsikvailinti prieš bendradarbius. Vėlgi, jūs turite įvertinti įvairius veiksnius: jūsų įgūdžių lygį darbe, išlikusį asmeninį keistumą, savo norus siekti karjeros, ir, svarbiausia, savo vaidmenį įmonėje.

Žinoma, kiekviena situacija yra skirtinga, tačiau čia mes pateiksime kai kurias paprastas gaires, kurios turėtų tarnauti geru išeities tašku daugumai žmonių.

Stažuotojas
Jei gavote kvietimą į įmonės vakarėlį – gera pradžia. Jūsų tikslas dabar yra neatrodyti žiopliu.
Šauni įmonė: Visgi, kiek jums metų? Suvartokite vieną ar du gėrimus, jei jau esate pilnametis. (Pridėkite papildomą gėrimą kiekvieną kartą, kai įmonės darbuotojas klausia jūsų, ar turite žolės.)
Nekokia įmonė: Negeriate nieko, išskyrus atvejus, kai darbuotojas įbruka jums gėrimą. Ir net tada laikykitės respektabiliai.

Pradinis lygis
Veikite atsargiai: Jūs, tikriausiai, kartkartėm prisigeriate, todėl nebus per daug keista išgerti daug (tikriausiai nemokamų) gėrimų. Pats laikas tai pažaboti. Mes žinome, kad atviras baras vilioja.
Šauni įmonė: Būkite dviem gėrimais atsilikę, kas bebūtų jūsų viršininkas.
Nekokia įmonė: Tas pats.

Eilinis sraigtelis mašinoje
Jei identifikuojate save kaip E.S.M. – t.y. turite susitaikyti su tuo, kad jūsų darbas toks pat šūdinas kaip ir bet koks kitas, ir jums taip pat nerūpi judėti aukštyn karjeros laiptais, nes ten taip pat šūdas – pats laikas skandinti savo liūdesį. Nes viskas šūdas, tiesa?
Šauni įmonė: Tačiau daugelis mano, kad jums vieta ten, kur jums ir vieta. Tikslas – būti įdomiai girtam, kad jūsų būsimi-ex-bendradarbiai vėliau galėtų pasakoti epines istorijas apie jus.
Nekokia įmonė: Tarkime, šeši ar septyni gėrimai. Tiesiog nereikia apvemti ko nors, iš ko ateityje galbūt norėsite rekomendacijos.

Vidurinės grandies vadovas
Žmonės teikia ataskaitas jums, jūs atsiskaitote žmonėms. Tai visas jūsų darbas. Tai reiškia, kad jūs niekam negalite atrodyti lyg subingalvis.
Šauni įmonė: Jūsų tikslas yra sugriauti „vidurinės grandies vadovų“ stereotipą. Paimkite du kokteilius, vėliau pavykite juos alumi.
Nekokia įmonė: Jūsų tikslas yra sustiprinti „vidurinės grandies vadovų“ stereotipą. Likite nuošalyje nuo stipriųjų gėrimų, apsiribokite taure ar dviem vyno (Raudono arba balto – jūsų pasirinkimas). Jūs turite likti blaivaus proto, jei jūs ketinate vėliau gauti paskatinimą.

Kvalifikuota darbo jėga
Jūs esate tarp darbuotojų, turinčių tam tikrus specialius įgūdžius, kurių nėra taip lengva rasti, todėl iki tam tikro lygio esate nepakeičiamas. Naudokite šį savo pranašumą (bet prisiminkite jog yra kitų žmonių, kurie žino, kaip programuoti iPad aplikacijas ar kažką, ką darot jūs).
Šauni įmonė: Keturi gėrimai, visi kokteiliai, kiekvienas kažkoks kitas.
Nekokia įmonė: Beveik kaip nurodyta pirma, bet todėl, kad jūsų įgūdžiai atneša daugiau pinigų nešauniai įmonei, pridėkit penktą gėrimą.

Vyresnioji vadovybė
Iš esmės jūs atsakingas už bendrovės veiklą (net jei bosas pristato visas jūsų idėjas kaip savo).
Šauni įmonė: keletas gėrimų, kad parodytumėte smulkmei, kad jūs nesate visiškai atitrūkęs nuo jų.
Nekokia įmonė: Teks prižiūrėti save ir stebėti savo viršininką. Užsisakykite tik vieną gėrimą ir siurbčiokite jį visą vakarą. Išgersite viskio taurę ar net dvi kai grįšite namo.

Direktorius
Jūs nustatote toną – tiesiog prisiminkite, kad turite išlaikyti akcininkus laimingais ir išsaugoti tam tikrą valdžios regimybę savo darbuotojų sąmonėje.
Šauni įmonė: Jūsų įmonė gal būt šauni, bet visgi jūs ne roko žvaigždė; šaunių įmonių tampa mažiau, kai jų direktoriai pasirodo girti viešumoje. Apsiribokite trim kokteiliais.
Nekokia įmonė: Tai, kad dirbate ne šaunioje įmonėje, leidžia jums gerti kiek tiktai norite, kadangi jūs esate, be abejo, pagrindinis žaidėjas. Darykite ką norite, tačiau neleiskite to virsti skandalu.

Kai kurios svarbios išimtys
Kaip ir minėjau, čia išvardinti išeities taškai, tačiau nebūtinai galutinė gėrimų suma turėtų būti tiksliai tokia. Toliau kelios situacijos, leidžiančios jums atitinkamai koreguoti suvartojamą svaigalų kiekį.

• Jūsų tiesioginis viršininkas įkaušęs tiek, jog jam pinasi liežuvis. +1 gėrimas
• Nėra jokio realaus maisto vakarėlyje. -2 gėrimai
• Jūs turite posėdį kitą rytą iki 10 val. -1 gėrimas
• Vakarėlyje dalyvauja akcininkai. -1 gėrimas atitinkamai kiekiui akcininkų, su kuriais turite susitikti
• Jūs esate įsižiūrėję kažkokį žmogų biure ir arba jis, ar jūs, yra jau susituokęs. Nulis gėrimų – patikėkite manimi
• Jūs esate įsižiūrėję kažkokį žmogų biure ir jūs abu nesusituokę. +1 gėrimas, ir įsitikinkite, kad niekas neįstrigo tarp dantų
• Bet kokios rūšies imtynės tarp kolegų. +3 gėrimai
• Tas stažuotojas iš tiesų turi geros žolės. +1 suktinė

Galų gale, leiskite sau gerai pasilinksminti, prisimindami jog viskas gali išslysti iš rankų daug lengviau nei manote. Bet jei tai ir įvyktų, suplėšyti savo marškinius ir dainuoti ABBA jūsų viršininkui nėra pasaulio pabaiga, tiesa? Tiesa?

Patarimus parašė: Matthew Latkiewicz
Vertė: pingvi.com

Matthew Latkiewicz rašo apie gėrimus ir kitus dalykėlius You Will Not Believe svetainėje, jo darbai spausdinami McSweeney’s, Wired, Time.com, Boing Boing ir Gastronomica.

Pagal Grub Street

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

2 komentarai

  1. karolisk:

    paciu laiku 🙂

  2. Uostiklis:

    O kiek uostyt, tai neparasyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.