Kodėl moterys geriau (degustuoja alų nei vyrai)?

Foto: AdmlCrunch

Ar vis dar yra kokių nors priežasčių būti vyrais? Puikai žinome vyrų privilegijas – patriarchatą ir siusiojimą atsistojus. Tačiau moterys ne tik geresniais rezultatais baigia profkes, lengviau susiranda darbą, tačiau jos ir geriau ragauja alų!

Bendrovė SABMiller samdo vis daugiau degustatorių moterų, kadangi jautrūs moterų liežuviai geriau skiria skonio subtilybes nei vyrų. Teoriškai vyrai turėtų turėti aiškų pranašumą alaus degustacijose, kadangi jie išgeria 72,8% viso pasaulyje parduoto alaus kiekio (tyrimų bendrovės Datamonitor Group duomenimis). Tačiau SABMiller, gaminantis Pilsner Urquell, Peroni ir Grolsch bei Miller ir Coors prekės ženklais papuoštą alų, teigia empiriškai įrodę, jog moterys yra aukštesnės lyties kai kalbama apie tokių nepageidaujamų junginių kaip 3-metilas-2-butilas-1-tiolas, nuo kurių alus dvokia, aptikimą.

Alaus pramonėje labai svarbu rasti geriausius degustatorius. Degustatorių grupės privalo užtikrinti, jog alus, kasdieną pilamas iš talpyklų, turi tas pačias specifines rūšies charakteristikas, pavyzdžiui saldokas, maloniu apynių kartumu praturtintas Tornado ar traškų gurkšnį lydintis sausokas nestiprus Marių alus. Degustatoriai taip pat padeda aludariams nustatyti, kiek ilgai alus gali likti šviežias parduotuvių lentynose ar kokius naujus produktus galima būtų įdiegti.

Joanna Wasilewska. Foto: SABMiller

Joanna Wasilewska. Foto: SABMiller

Šiandieną iš 1000 pažengusių SABMiller degustatorių 30% yra moterys. Per dešimtmetį moterų-ragautojų skaičius išaugo keturis kartus. Šių metų „Metų degustatoriaus“ rinkimus SABMiller darykloje laimėjo 33 metų buvusi sekretorė Joanna Wasilewska iš Lenkijos, kuri turi „nepaprastą įgūdį atpažinti labai mažą blogųjų cheminių medžiagų kiekį“. Ji sako, jog tai jos „meilės romano su kvepalais“ rezultatas. Vyrai gali kaltinti tik save, kad nuo vaikystės neleidžia berniukams įsimylėti kvepalus!

Nors tokios SABMiller nuojautos nepagrįstos jokias moksliniais tyrimais, tačiau Calsberg pastebėjo tokias pat tendencijas testuodami savo ekspertus – moterys pasirodė geriau už vyrus. Tik seni seksistai InBev teigia, jog vyria ir moterys vienodai gerai degustuoja alų.

Taigi, kame reikalas? Ar yra kažkokios specialios cheminės medžiagos išskirtinai moteriškose kūno dalyse? Iš tiesų, ne. Net jei tai tiesa, jog moterys geriau skiria chemikalus ar aromatus geriau nei vyrai, tai, galbūt, dėl to, jog jos labiau linkusios į kvepiančius dalykus. Tarkim, generolas Arvydas Pocius negali užuosti, jog Utenos alus yra bjaurus, vien dėl to, kad jis yra vyras; tuo tarpu Rasa Juknevičienė tą pačią sekundę pasakytų, jog jis yra pasibjaurėtinas.

Deja, kad ir kaip smagiai atrodo degustatoriaus darbas, paprasčiausią linksmą laiko praleidimą su draugais jis daro neįmanomu – jūs tampate nepakenčiamu. „Kartais tampa sunku pabendrauti geriant“,- sako 28 metų Laura Dopkins, MillerCoors ekspertė, turinti maisto mokslų magistro laipsnį ir testuojanti Kellogg Co javainius. „Kitiems žmonėms tampa nemalonu gerti kartu su jumis, kuomet apie alų sakote jog jis „metalo skonio“.

Pagal gawker.com

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

4 komentarai

  1. rad:

    Mat kaip būna

  2. Anonimas:

    Būna visaip

  3. Dar ir ne taip būna

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.