Meniškos naujienos

(C) Arkady Pugachevsky

Alaus darykla Gubernija, prisiminusi savo 340 metų jubiliejų, kuris buvo 2005 metais, išleido ribotą „Art drink series“ pakuočių seriją. Kaip teigia gamintojas, tai pirmoji serijos dalis su ekslibriso ženklų etiketėmis. Kolekciją sudaro keturi 0,33 l buteliukai su Duonos gira, Dvaro mišu, Gubernijos ekstra ir Kunigaikščių alumi ir Gubernijos atvirukai su ekslibrisais „Saulės žiedu nuo 1665“.


Apie alų nieko naujo pasakyti neturime – tai tradiciniai Gubernijos produktai. Nors panaudoti ekslibrisai taip pat nėra naujiena, „Art“ etiketės tikrai atrodo įdomios, išskirtinės.

Grafikos lakšteliai „Ex libris. Gubernija. Saulės žiedu nuo 1665“ buvo sukurti įvairių šalių autorių daryklos organizuotame tarptautiniame konkurse 2005 metais. Ekslibrisus vertino dailininkų ir ekslibrisų tyrinėtojų komisija, kuri iš daugiau kaip 500 Šiaulių dailės galerijoje vykusiai darbų parodai atrinko 276 ekslibrisus, kuriuos sukūrė 190 autorių iš 42 pasaulio valstybių. 16 ekslibrisų 2005 metais buvo išleisti atvirukų rinkiniu. Nugalėtoju buvo pripažintas ir „Grand Prix“ pelnė Gennadij Vjal iš Baltarusijos su ekslibrisu, vaizduojančiu bokalą keliantį įmonės generalinis direktorių ir valdybos pirmininką R. Dunauską.

Naujajame „Art“ rinkinyje esantys 4 atvirukai kiekvienoje pakuotėje gali būti skirtingi.

„Vilniaus alus“, investavęs daugiau nei 250 tūkst. litų, atnaujino savo firminę parduotuvę Šiaurės miestelyje. Persikėlusi į kitą korpusą, parduotuvė išsiplėtė iki 180 kv.m., pasistatė pusės tonos brandinimo talpas (kad nepristigtų kegų) ir net pažadėjo atidaryti „tinginio langelį“, kuriame alaus bus galima įsigyti neišlipant iš automobilio. Taip pat „Vilniaus alaus“ kampelis atsidarė ir „Madoje“ Viršuliškių g. 40.

Bet apie naujas pilstūškes kitą kart, dabar apie meną 😉

Pastebėtina, kad dauguma aludarių siekia padidinti savo simbolinį kapitalą tariamai rekonstruodami ar išsaugodami istorines vertybes. Gerti „Vilniaus alaus“ daryklos alų – reiškia būti ištikimu tariamoms praėjusių civilizacijų tradicijoms, siekiančiomis Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Tą simbolizuoja ir gigantiškas 8 x 3 m. plakatas ant „Didžiosios krautuvės“ sienos su XVI a. Vilniaus miesto panoramos reprodukcija.

(C) Tomašas Makovskis

Kartu su naujos parduotuvės atidarymu „Vilniaus alus“ išleido ir Senojo Vilniaus alaus seriją. Ją sudaro Šviesus, Nefiltruotas šviesusis, Tamsusis, Tamsusis su prieskoniais ir riboto leidimo Tamsusis labai stiprus su prieskoniais alūs. Pirmieji keturi išpilstyti į žalsvo stiklo depozitinius pusės litro butelius, o 5000 butelių partijos 14% alk. tamsusis su prieskoniais – į litro talpos butelius su dekole (aukštoje temperatūroje ant stiklo uždeginta etikete) ir uždaromu kamščiu.

Pats alus nėra kažkuo ypatingas (su kai kuriom išimtim), belieka papasakoti apie etiketes.

Senojo Vilniaus alaus etiketės, kaip jau pasako ir pats pavadinimas, pasipuošę senojo Vilniaus fotografijomis: Žydų getas (belieka pagaminti alų košeriniu paruošimo būdu ir bus galima eksportuoti i Izraelį),  Didžioji gatvė, vaizdas nuo ir į Gedimino kalną. Etiketės gražios, galima būtų pasidžiaugti, bet.. norint atskirti tamsią rūšį nuo šviesios ar nefiltruotos tenka kaskart skaityti smulkias raideles, iš tolo lentynoje visos etiketės vienodos.

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.