Mokykloje vietoje limonado – alus

2001 metais belgijos mokyklos sustiprino kovą su vaikų nutukimu. Vienas iš pasiūlytų neįprastų būdų sulaikyti vaikus nuo saldžių gėrimų – gazuotus gėrimus ir limonadus pakeisti sveika alternatyva: alumi.

Pagal šią unikalią idėją mokyklose turėjo būti pateikiamas palyginti silpnas gėrimas, vadinamas stalo alus, su 1,5-2,5% alkoholio. Vaikams suteikta galimybė pasirinkti tarp lagero ir kartaus alaus. Alus turėjo būti išpilstytas į 0,25 arba 0,33 litrų tarą.

Projektą pasiūlė Belgijos alaus bendruomenė „Limburg Alus Draugai“. Klubo pirmininkas Rony Langenaeken pateikė tokią idėją, kai sužinojo apie tyrimo, atlikto Belgijoje ir parodančio sąsają tarp saldžių gėrimų vartojimo ir nutukimo bei krūties vėžio, rezultatus. Langenaken teigė žurnalistams: „Tai bus naudinga mokinių figūroms ir sveikatai“.

Programa buvo skirta vaikams nuo 3 iki 15 metų amžiaus. Nors kai kuriems suaugusiems nepatiko tai, kad penkerių metų vaikai gaus alaus pietums, Langenaken bandė nuraminti skeptikus, teigdamas kad nuo tokių mažų porcijų vaikai neapgirs. „Alus – gėrimas visai šeimai“, – teigė jis. – „Aš gėriau jį, kai man buvo šešeri metai.“

Mišri pradinė mokykla Hasselt mieste nusprendė išbandyti šį planą. Žinoma, mokiniams jis patiko. Pagal 2001 m. išspausdintą straipsnį „Akron Beacon Journal“, 75% moksleivių pasirinko naują gėrimą vietoje gazuotų limonadų.

Tačiau, nors vaikai buvo sužavėti, tėvams sunkiai sekėsi suprasti idėją. „Žodis „alkoholis“ vis dar sukelia sunkumų“, – skundėsi Langenaken. Kai kurie suaugusieji baiminasi, kad alus sumažins vaikų dėmesio koncentraciją pamokose, sukels šėliojimą ar mieguistumą. Deja, visų aštuonmečių Belgijos alaus mėgėjų nusivylimui, daugiau nei viena mokykla nesutiko šią programą išbandyti, ir naujoviška idėja taip ir neprigijo.

Pagal mental_floss

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. Įdomu kaip tai atsiliepė po 11 metų, ar tos mokyklos nebaigė daugiau busimų alkoholikų nei bet kurios kitos 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.