Pasirodys jubiliejinė Samuel Adams Utopias laida

Nauja vieno geidžiamiausių gero alaus gerbėjų objekto partija netrukus pasirodys prekyboje – Samuel Adams švenčia šio ikona tapusio alaus dešimtmetį. Paskutinį kartą Utopias alus buvo gamintas 2011 metais.

Kai kurie skirtumai daro šią partiją dar ypatingesne. Iš visų leidimų, 2012 m. partija pasiekė didžiausią alkoholio koncentraciją – apie 29% alk. Pasak Jim Koch, Boston Beer daryklos prezidento, rezultatas pasiektas maišant alų iš dešimčių statinių, kai kuriose alkoholio koncentracija buvo net 33%.

Pirmasis Utopias alus pasirodė 2002 metais su 24% alk. ir po truputį didino kartelę vėlesnėse partijose 2003, 2005, 2007, 2009 ir 2011 metais iki 27% alk. Kai kurios daryklos, tarkim BrewDog iš Škotijos, teigia gaminančios dar stipresnį alų – jų End of History siekia 55% alk. Tačiau, skirtingai nuo Utopias, jis gaunamas distiliuojant iššaldymu o ne vien tik natūralios fermentacijos būdu.

„Mes siekėme ne didžiausio įmanomo alkoholio koncentracijos skaičiaus, bet geresnio ir kompleksiškesnio skonio.“ – sako Jim Koch.

Kitas skirtumas, krintantis į akis – kolekcinis butelis, kuris vietoje auksinės-vario spalvos, kaip tai buvo ankstesnėse laidose, nudažytas juodai su auksiniais motyvais. Butelio forma nepakito – jis pagamintas iš keramikos ir vaizduoja alaus virimo katilą.

Alus prieš sumaišymą brendo įvairaus medžio ir „skonio“ statinėse – burbono statinės suteikia vanilės ir klevo sirupo skonį, portveino statinės prideda šiek tiek daugiau elegantiškumo ir tamsių vaisių aromatą, romo statinaitės iš Nikaragvos duoda šokolado, razinų, vanilės skonį. Kai kuriose statinėse jubiliejinis alus buvo brandintas beveik 20 metų.

Bus pagaminta tik 15 000 butelių Utopias 2012, rekomenduojama pardavimo kaina yra 160 dolerių už 0,7 l butelį. Pardavimai planuojami nuo spalio.

Pagal The Washington Post

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.