Baltųjų rūmų alaus receptai

Dauguma amerikiečių niekad negers alaus Baltuosiuose rūmuose, tačiau namų aludariai jau gali pabandyti išsivirti prezidentinio alaus.

Reaguodama į daugiau kaip 12 tūkst. alaus entuziastų peticiją o taip pat remdamasi Informacijos laisvės aktu (nors, tiesą sakant, Baltieji rūmai nėra šio akto subjektas), šeštadienį Obamos administracija paviešino anksčiau buvusį slaptą dokumentą: Baltųjų rūmų alaus receptą.

Prezidento rezidencijos virėjas asistentas ir vyresnysis patarėjas sveiko maisto iniciatyvose Sam Kass Baltųjų rūmų interneto svetainėje atskleidė alaus White House Honey Ale ir White House Honey Porter receptus bei gamybos instrukcijas.

„Įkvėptas namų aludarių judėjimo šalyje, praėjusiais metais prezidentas Obama nupirko virtuvinį alaus virimo rinkinį.“,- rašo Kass. „Po keleto pirmųjų bandymų mes apsistojome prie kelių puikių receptų, pasiūlytų vietinės aludarių parduotuvės. Patarimų gavome iš namų aludarių, dirbančių Baltuosiuose rūmuose, jie padėjo pakoreguoti ir padaryti mūsų pačių alų. Tiesą sakant, mes buvome nustebinti rezultatu, kadangi prieš tai nei vienas iš mūsų nebuvome virę alaus.“

Baltieji rūmai taip pat išleido video reportažą, pristatantį alaus gamybos užkulisius.

Receptai gana paprasti, ir juos gali pabandyti atkartoti kiekvienas namų alaus entuziastas.

Baltųjų rūmų medaus porteris

Sudėtis

2 (1,5 kg) skardinės šviesaus neapyniuoto salyklo ekstrakto
340 g Miuncheno salyklo (traiškytas)
450 g Crystal 20 salyklo (traiškytas)
170 g juodojo salyklo (traiškytas)
85 g šokoladinio salyklo (traiškytas)
450 g Baltųjų rūmų medaus
10 HBU (57 g su 5%AA ar pan.) karčiųjų apynių
14 g Hallertaur Aroma apynių
1 pak. Nottingham sausų mielių
3/4 puodelio gliukozės išpilstant

Nurodymai

1. Į 6 l puodą sudėkite grūdus ir užpilkite 2 ltr 76˚C vandens. Gerai išmaišykite, kad temperatūra nukristų iki 68˚ C. Išlaikykite 68˚ C mišinio temperatūrą 45 minutes. Tuo tarpu užkaitinkite 7,5 ltr vandens iki 74˚C ir supilkite į 12 l puodą. Uždėkite ant jo koštuvą ir supilkite visus grūdus ir skystį. Perplaukite su 7,5 litrais 74˚ C vandens. Tegul skystis nuteka. Išmeskite grūdus ir skystį užvirkite.

2. Į puodą supilkite 2 skardines salyklo ekstrakto ir medų. Gerai išmaišykite.

3. Virkite vieną valandą. Sudėkite pusę karčiųjų apynių po 15 minučių virimo, kitą pusę po 30 minučių, aromatinius apynius dėkite po 60 minučių (baigus virti).

4. Leiskite misai pastovėti 15 minučių.

5. Supilkite 7,5 litro atšaldyto vandens į pirminį fermentatorių, po to į jį supilkite karštą misą. Įpilkite dar vandens, jei reikia, iki 19 ltr. Patalpinkite į ledo vonią, kad atvėstų iki 21-26˚ C.

6. Suaktyvinkite sausas mieles 1 puodelyje sterilizuoto 24-32° C vandens penkiolika minučių. Supilkite mieles į fermentatorių. Užpildykite oro barjerą iki pusės vandeniu. 3-4 dienas rauginkite kambario temperatūroje (18-20˚ C).

7. Sifonu perpilkite į antrinį fermentatorių ir palikite dar 4-7 dienas.

8. Išpilstant į butelius, pagaminkite sirupą iš 1 puodelio vandens ir 3/4 puodelio cukraus, užvirinkite ir virkite penkias minutes. Supilkite mišinį į tuščią išpilstymo indą. Sifonu perpilkite alų iš fermentatoriaus. Paskirstykite cukraus sirupą tolygiai. Sifonu išpilstykite į butelius ir užkimškite juos. Palikite 1-2 savaites 24˚ C temperatūroje.

Baltųjų rūmų medaus elis

Sudėtis

2 (1,5 kg) skardinės šviesaus salyklo ekstrakto
450 g šviesaus sauso salyklo ekstrakto
340 g traiškyto Amber crystal salyklo
230 g Biscuit salyklo
450 g Baltųjų rūmų medaus
43 g Kent Goldings apynių granulių
43 g Fuggles apynių granulių (ar 14 g.?? – red.past.)
2 šaukšteliai kalcio sulfato (gipso)
1 pak. Windsor sausų alus mielių
3/4 puodelio gliukozės išpilstant

Nurodymai

1. Į 12 l puodą su 6 ltr 68˚ C sterilaus vandens pusvalandžiui pamerkite grūdus apynių maišelyje. Grūdus pašalinkite.

2. Sudėkite 2 skardines salyklo ekstrakto, sausą ekstraktą ir užvirinkite.

3. Kartumui sudėkite 43 g Kent Goldings ir 2 a.š. gipso. Virkite 45 minutes.

4. Kvapui sudėkite 14 g Fuggles apynių granulių paskutinę minutę. (Likusią 1 unciją (28 g) apynių tiesiog išmeskite – red. past.)

5. Sudėkite medų ir virkite dar 5 minutes.

6. Supilkite 2 litrus atvėsinto sterilaus vandens į pirminį fermentatorių ir supilkite į jį karštą misą. Pripilkite vandens iki 19 ltr. Košti nereikia.

7. Supilkite mieles, kai misos temperatūra yra tarp 21-26˚ C. Oro barjerą užpildykite iki pusės vandeniu.

8. Rauginkite 20-22˚ C temperatūroje apie septynias dienas.

9. Perpilkite į antrinį fermentatorių po penkių dienų ir rauginkite dar 14 dienų.

10. Prieš išpilstant į butelius, ištirpinkite cukrų litre verdančio vandens ir virkite 15 minučių. Supilkite mišinį į tuščią išpilstymo indą. Sifonu perpilkite alų iš fermentatoriaus. Paskirstykite cukraus sirupą tolygiai. Sifonu išpilstykite į butelius ir užkimškite juos. Palikite nuo 2 iki 3 savaičių 24˚C temperatūroje.

Receptų originalai čia

 

Kategorijos: Receptai | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.