Alaus naujienos

Pupsy the GreatNa, iš tiesų, kokios čia dar naujienos praėjus pusmečiui? Greičiau – alaus retrospektyva… Nors, kokio nors kalėdinio Švyturio dar galit rasti Norfose besivoliojančio. Taigi, ar nudžiugino aludariai per Kalėdas? Ne. Toks įspūdis, kad aludariai žiemos šventes prisimena tik tada, kai parduotuvės ima puoštis dzinguliukais. O, pagalvoja jie, laikas virti šventinį alų. Skubiai pastatomas ant ausų vyr. virėjas. Ką darysi, valdžia sugalvojo, kad reikia, tai reikia… Kol paruošiamas receptas, kol alus išverdamas, kol marketoidai sugalvoja, kaip tą alų apipavidalinti ir pavadinti (arba iš viso nieko negalvoja), kol logistai išplatina… žiūrėk, jau Kalėdos ir praėjo. Здравствуй, жопа, Новый год! (Vertėjo pastaba: nepakartojamas žodžių žaismas: Annus – metai, anus – šiknaskylė). Tai nėra ko stebėtis, kad apie tokį alų rašom tik dabar. O aludariams jau laikas galvoti apie ateinančias Kalėdas.

O ar žinot, kad į Gardino sritį Baltarusijoje galioja bevizis režimas? Galit pasijausti ponais, pietaudami prabangiame restorane maždaug už Vilniaus dienos pietų kainą! Jei ne susiraukę, kaip kempinės, lietuviai muitininkai/pasieniečiai ar kokie ten kiti gyvenimo nuskriausti pareigūnai, galima būtų pašokti ir dažniau. Na, o mes ragavom tenykštį alų. Crafto šiokie tokie daigeliai yra, bet pernelyg nenudžiugino. Dažniausiai pasitaiko crafty nenusisekusio skonio birzgalai. Na, ir Gardinas – ne sostinė, kad stebuklų ieškot. Nors.. pasitaikė gal kokie pora vertų dėmesio, bet kol kas geriau važiuoti į Lenkiją. Čia gal ne pasiteisinimas, jog taip retai parašom, bet kad tas lietuviškas alus tikrai nusibodo, o ir kainos – kosminės. Taigi, šį kartą tik apie kokias tai alaus senienas… Su pavasariu!

SezoninisŠvyturys. Sezoninis
Tamsusis lagerIS
Alk. 5%. Maistingumas 49 kcal/100 ml
Sudėtyje kokoso vanduo iš koncentrato.

Taip, į lagerį juos visus! Kokosinį – koncentracinį. Patys jūs lageriai – lūzeriai (vertėjo pastaba: nevykėliai).

Čia tas pavyzdys, kai pastatytas ant ausų Utenos aludaris nieko geriau nesugalvojo, kaip į nelabai vykusį Švyturio Tradicinį šliūkštelėti kibirą kokoso vandens. Na, kai alaus belenkiek (vertėjo pastaba: daug) dekalitrų, o kokoso vandens tik kibiras, nesvarbu, kad koncentrato, tai tų kokosų kaip homeopatiniuose vaistuose: lyg ir yra, bet nelabai. Nerekomenduojam.

ŠvyturysTiesa, Švyturys (tas, kur Klaipėdoj, o ne tas, kur Utenoj) žada atsinaujinti su evoliucionavusiu logotipu. Logotipą kūrė dizaino studija „Etiquette“. Naujojoje darykloje alus bus verdamas bendradarbiaujant su JAV „Brooklyn Brewery“ aludariais, todėl atnaujintas logo kiek primena Brooklin logotipą. Visur minimos tos 7 mln Eur investicijos, įdomu, kada jau pamatysim rezultatą? Gal, kaip žadama, antrąjį 2018 m. ketvirtį. Birželį??? Na na.. Tačiau vis kirba klausimas, ar visa ta iki nepadorumo nugyventa Utenos produkcija vis dar liks po Švyturio ženklu?


Žiemos porterisBergschlösschen. Žiemos porteris
Baltic-style porter
Alk. 5,9% IBU 31. EBC 180

Kai kamuoja baimė, vadinasi paranoja? Taigi, mums paranoja, kaip čia bus įteisinus lenkiškas raides Lietuvoje? Su vokiškom, panašu, jog nesusitvarkom. Bergschlößchen „ö“ kažkodėl netranskribuojama į šiuolaikinį „oe“, tačiau „ß“ pavirto „ss“. Ar tiesiog šrifte tokios raidės neturėjot? Nepaisant šitų dvigubos pilietybės niuansų, alus pavyko. Kiek saldokas, su kavos/šokolado aromatais. Kaip alaus fabrikui, visai neblogai. Gal net visai gerai. Šitą laikysime apžvalgėlės hitu.

Hamburgo lagerasBergschloesschen. Hamburgo lageras
Be glitimo. Be GMO. Be trąšų apyniams. Be skonio.
Alk. 5% IBU 21. EBC 8.

100% ekologiški apyniai (Bet salyklas joks ne ekologiškas, nors ir iš jo išsityčiota). Daugiau nieko įdomaus. Blankus, neįkyrus lageriukas.


KaribųVolfas Engelman. Brandintas Ąžuolu Karibų
Alk. 6%

О боже!!! (Vertėjo pastaba: Viešpatie, apsaugok nuo karo, maro ir tokių dizainerių). Karibų? Kas karibų??? Ai, reikia suprasti, jog metais anksčiau ragavom Kentukio burbono, o šiais metais – Jamaikos romo statinės drožlių aromatą. Smagu sužinot, kai jau seniai išgėrei ir tik dabar pasiskaitei pingvi.com :). O dar smagiau būtų, jei sužinotume, kokie dizaino genijai sunkiose kūrybinėse kančiose pagimdė jums šitą pakuotę. Atleiskit, gerbiamieji, tokią vaikiškos trydos spalvos dėžutę su melsvais akcentais jūs galit pristatyti pačios baisiausios pakuotės nominacijai. Laimėtumėt ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Kokia pakuotė, toks ir alus. Tiesą sakant, jei nebūtų toks vandeningas, gal būtų visai pusėtinas. Puiki kalėdinė dovana nekenčiamam giminaičiui ar kolegai.


Šokoladinis elisVilkmergės. Šokoladinis elis
Chocolate ale
Alk. 5,6% IBU 15. EBC 100.
Sudėtyje: šokoladas 0,1%.

Tas jausmas, kai industrinis fabrikas apsimeta craft darykla o alų verda iš miltelių. Aš visad maniau, kad nėra baisesnio išsityčiojimo iš šokolado, kaip kakavos gėrimą pavadinti „karštu šokoladu“. Arba makdonaldą – restoranu. Bet Vilkmergės vimdanti sintetika lenkia viską. Šokoladas nebent košmariškame sapne sapnavosi. Nerekomenduotinas. Sintetikos poskonis išlieka ilgam.


Klevų ambreeGubernija. Klevų ambree
Aromatizuotas specialios technologijos alus
Alk. 5%
Sudėtyje: koncentruotos obuolių ir rabarbarų sultys, ekstraktai (obuolių, vyšnių, ridikų, batatų), natūralios kvapiosios medžiagos (tame tarpe migdolų ekstraktas), askorbo rūgštis.

Beje, batatas – saldžioji bulvė. Kokį skonį bulvių ekstraktas suteikia alui? Nepanašu, jog patys aludariai suprato, ką ten primarmalino. Aludariai ne bet kokie. „Laisvieji“. „Slow craft“. Cha cha.. laisvieji.. Baigėsi jūsų laisvės. Visiškai nustekentą Guberniją perka Mineraliniai Vandenys. Kaip ten bus toliau, matysim… O alus nelabai geriamas, švelniai tariant. Ir, kažkaip iš pavadinimo tikėjomės klevų sirupo. O gavosi sirupas, bet iš bulvų…

Winter brewGubernija. Winter brew
Alaus kokteilis
Alk 6%

Sudėtyje: koncentruotos obuolių ir rabarbarų sultys, gliukozės-fruktozės sirupo ir cukraus mišinys, ekstraktai (obuolių, vyšnių, ridikų, batatų, saldžiųjų apelsinų, kalendros, kardamono sėklų), kvapiosios medžiagos, citrinų rūgštis.
Rekomenduojama kaitinti iki 65oC

Ko gero, vienintelis šiais metais tikras kalėdinis alus. Na ir kas, kad ne alus. Tiksliau – per visus tuos batatus ir kardamonus alaus nesijaučia, bet galėtų būti neblogas kalėdinio karšto vyno pakaitalas, kur vynas taip pat nėra labai svarbu. Tiesa, jei kas pamena, 2014 m. Gubernija virė tokio pat pavadinimo alų su 12% alkoholio.


NefiltruotasKauno alus. Kauno nefiltruotas
Alk. 5% IBU 23. EBC 9. Plato 11%

Be visų IBU ir EBC (netikėta, kaip Kauno alui) iš etiketės galim sužinot, jog alus pagamintas pagal lietuviško alaus tradicijas, tobiš (Vertėjo pastaba: tai yra) autentiškas, brandintas kažkada seniai seniai iškastuose rūsiuose, nenaudota „high gravity“ technologija ir t.t. ir pan. Nėra išskirtinis, bet neblogas. Geriau už Rinkuškių Šviežią… Jei bus pigesnis už kitus, imkit, jei brangesnis – neimkit.

BurmistroKauno alus. Burmistro klasikinis
Pale ale
Alk. 5%

„Karamelinio paslaptingo skonio alus su vaisių dvelksmu ir ypatingu kartumu“. Įdomu, kas rašė šitą prikolą (Vertėjo pastaba: pokštą), bent ragavo tą alų? Einu, įsipilsiu vandens iš čiaupo, pagal kainos ir skonio santykį bus ženkliai geriau. Neverta dėmesio.


Karavas foreverRinkuškiai. Karavas forever
Amber lager
Alk. 5,4%

Rinkuškiai pavarė (Vertėjo pastaba: žargonas. Galimi vertimai: nelauktai pasielgti, ejakuliuoti, išgerti svaigalų) visą mikroistorijų alaus seriją: Microhistory beer.

Tikrai, kad ejakuliavom iš pasitenkinimo. Ypač skaitydami angliškus tekstus. Manėm, dviguba nauda, ir užsienio kalbą pasimokysime, ir alaus atsigersim.

Na, pagal idėją, viskas gražu, jei dalyvausite Rinkuškių alaus kelio maršrute, ko gero, tas istorijas ir patirsite, ar jos bus papasakotos. Bet ar pirkėjui ką nors sako tokios vizualiai beveik vienodos etiketės? Jau turėjom panašią Krafto seriją iš Butautų… O ar įdomu nusipirkti tą patį Rinkuškių alų tik kitoj pakuotėj? Kai alus nuobodus ir neišraiškingas. Na ir kas, kad surašyti alaus stiliai. O kodėl tokie stiliai? Ką jie turi bendra su papasakota istorija? Žodžiu, jūs čia paskaitykit, ką mes jums pabandėm išversti, o alaus galit nepirkt.

„Branginkite karalienes. Saugokite būgnų septyniukes. Ir prisiminkite, jog kryžiai muša vynus, o vynai muša čirvus. Šis alus skirtas „Karavas“, tradiciniam šiaurės Lietuvos žaidimui. Taigi, pakaks žaisti pokerį! Eikite mokintis slapto Karavas meno.“

Ką nors supratote? Mes irgi nelabai – sunku versti tekstą, kai neaišku, kas prie ko. Supratom tik tiek, jog tai kažkoks kortų žaidimas. Beje, kaip rašo Vikipedija, šio žaidimo metu žaidėjai negali vienas su kitu kalbėtis, o porininkai bendrauti gali sutartiniais ženklais, kuriuos priešininkai bando nuspėti…
Keselys„keselys“ (šnek. „b*b*s“) – kai rezultatas žaidime buvo 9 : 0 ir laimi komanda (surenka 10 taškų) prieš tai neturėjusi jokių taškų (9 : 10). O gal taip šį alų pavadinti reikėjo? Ir tinkamą paveikslėlį Vikipedija iš karto siūlo…

Schengen beastRinkuškiai. Schengen Beast
Pale lager
Alk. 5,2%

„2015 metais į Biržus įsiveržė latviškas rudasis lokys. Kaip pranešė laikraščiai, žvėris mėgavosi grūdais, o bulves paliko neliestas. „Mes tikimės, kad lokys netrukus paliks mūsų šalį“,- pareiškė Lietuvos aplinkos viceministras. Šis alus yra tiems, kas palaiko Europą be sienų lokiams.“

Strange ConnectionsRinkuškiai. Strange Connections
Lager/Helles. Be glitimo
Alk. 4,7%

„Pirmasis atominės bombos sprogdinimas įvykdytas 1945 m. Naujojoje Meksikoje, JAV. Tais pačiais metais Biržuose, Lietuvoje išdygo beržas. Šiandien jis yra aukščiausias beržas šalyje: 34,5 m aukščio ir 39 cm skersmens“.
Biržiečiai, remdamiesi chaoso teorija, sako „Kas galėtų paneigti, kad šios dvi visiškai skirtingos istorijos negali būti nesusijusios?“

Pupsy the GreatRinkuškiai. Pupsy the Great
Ale/Irish Stout
Alk. 4,2%

„Pupsis buvo paprasčiausias arklys. Jis dirbo žemę ir mėgavosi žiaumodamas šieną saulės atokaitoj. Vieną 1999 metų rytą atsivėrė smegduobė ir prarijo Pupsį. Kodėl gyvenimas yra toks neteisingas? Gerdami šį alų, mes prisiminsime nuostabų gyvulį, kurio gyvenimas buvo per anksti nutrauktas“.

Sharp ConceptRinkuškiai. Sharp Concept
German Lager/Doppelbock
Alk. 15%

„Dalgis. Mirties ir ūkininkų mėgstamas įnagis. Bet niekas dalgio nemyli labiau, nei Biržų žmonės. 1863 metais miesto žmonės nunešė savo dalgius kalviams. Su dalgiais, perdarytais į ietis-pjaustykles, jie ėjo į kovą už savo laisvę. Istorikai vadina juos dalgininkais. Taigi, prisiminkite, jog antra funkcija yra visuomet greta.“
Šiuo alumi biržiečiai papasakojo apie 1863 metų sukilimą, kuriame už savo laisvę sukilėliai su Rusijos imperijos kariuomenės daliniais kovojo perkaltais dalgiais.

Monteball 2020Rinkuškiai. Monteball 2020
Nealkoholinis alus

„Montebolas – puikus futbolo ir golfo hibridas. Sukurtas 2010 metais, žaidimas žaidžiamas Mantagailiškių dvaro parke netoli Biržų, Lietuvoje. Jūs esate nuoširdžiai kviečiami dalyvauti pirmajame Pasaulio Taurės montebolo turnyre 2020 metais. Ši alaus etiketė bus jūsų bilietas.“


Tinginio pantisAnykščių vynas. Tinginio pantis
Obuolių sidras. Pusiau sausas
Alk. 4,5%

3 taisyklės, kaip gaminti sidrą: 1. Palaukti, kol prinoks Antaniniai, Pepinai, Ananasiniai, Borovinkos, Renetai. 2. Palaukti, kol sultys virs sidru. 3. Paragauti. Na, Anykščių vynas sako, reiškia, žino. Ne pats baisiausias sidras. Ir pakuotė linksma. Yra ir kriaušinio.


Sidras 1932Volfas Engelman. Sidras 1932
Alk. 4,5%

Ant skardinės prirašinėtos nesąmonės solidumo nesuteikia. Kokio dar solidumo iš limonado su laipsniais. Beje, kas buvo tais 1932 m.? Išleistas pirmas mėnesinio ugniagesių žurnalo „Lietuvos gaisrininkas“ numeris? Tarkim..
Sidras 1932


Pago PagoGubernija. Pago Pago Ginger Beer
Sudėtyje: vanduo, cukrus, angliarūgštė, natūralios kvapiosios medžiagos, imbiero šaknų ekstraktas, juodųjų pipirų sėklų ekstraktas, citrinų rūgštis, akacijų derva, medienos kanifolijos glicerolio esteriai, askorbo rūgštis.

Oi, nuo sudėties sukas galva. O šiaip tai čia nei joks nei alus, ir nei joks alkoholinis. Bet nieko, imbierinis limonadas gavosi įdomus.


ANONSAS
Mylimi mūsų skaitytojai… apgailestaujame, bet nuo šiol rašysime tik apie Verygos neuždraustus gėrimus. Ir įmones vadinsime tik Švyturys GO Nealkoholinis, Kalnapilis Nealkoholinis… Ai, na taip, ir su balandžio pirmąja pavėlavome… Bet, pažadą reikia tesėti:

BeervilleBeerville. Alcohol free
Lager

Na štai, dasigyvenome. Nusipirkome Rimi brendo (Vertėjo pastaba: prekės ženklo) Beervillle kokį tai gėralą, alum pavadintą. Pasirodo, pagaminta Estijoje. Teko išpilt, negi vartosi kokių tai nekrikštų maistą per Velykas..

Į sveikatą!

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.