Lenkijos mikro: Jan Olbracht Browar Staromiejski

Jan Olbracht Browar StaromiejskiTorunė – Marijos radijos ir meduolių kraštas, miestas su vienu didžiausių Lenkijoje senamiesčiu. Ir visai čia pat, vos keli žingsniai nuo pagrindinių turistinių įžymybių, įsikūręs Jano Olbrachto senamiesčio restoranas – alaus darykla.

Taip jau gaunasi, jog visokio amerikietiško, daniško, norvegiško ar itališko craft alaus paragauti yra daug paprasčiau nei rasti mūsų kaimynų lenkų produkcijos. Żywiecas nesiskaito. Todėl dėkingi Linui, parvežusiam šios Torunės mikro daryklos alaus.

Jan Olbracht Browar Staromiejski

Foto: Lino

Gali kilti klausimas, kas tas Janas Olbrachtas ir kodėl alaus darykla Torunėje pavadinta jo vardu? Jonas Albrechtas priklausė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Gediminaičių dinastijai, buvo Kazimiero Jogailaičio ir Elžbietos Habsburgaitės trečiasis sūnus ir Lenkijos karalius nuo 1492 metų. Teigiama, jog Jonas mėgo Torunę ir dažnai joje lankydavosi, čia jis ir išleido paskutinį atodūsį… Taigi, ši istorija, ko gero įdomesnė, nei pačios Jan Olbracht Browar Staromiejski daryklos, kurią 2012 metais 15 amžiaus svirno pastate, prieš tai buvusiame Padre Direttore restorane, įrengė minibrowary.pl įmonė, besispecializuojanti mikrodaryklų diegime.

Jan Olbracht Browar Staromiejski

Foto: Lino

Darykla nuolat siūlo keturias alaus rūšis, tris iš jų čia ir pristatysime. 0,33 l buteliukai su firminiu kamšteliu žiūrisi daug gražiau nei mums įprasti apvarvėję lietuviškų mini ir mikro daryklėlių alaus bambaliai. Etiketės apie patį alų informacijos kiek daugiau, nei tūrinė alkoholio koncentracija, nesuteikia. Tiesa, prirašyta kažko apie aludarystės istoriją Torūnėje, kuri vystėsi kartu su miesto plėtra nuo 13 amžiaus. Alus nepasterizuotas ir nefiltruotas.

Śmietanka ToruńskaŚmietanka Toruńska
Alk. 5%

Neišsigąskite, tai ne ta grietinėlė, kurią lenkų vaikai laižo kunigui nuo kojų. Tai – weizen stiliaus alus. Supylus į taurę paaiškėja, jog skystis visgi gerokai rudesnis, nei turėtų atrodyti grietinėlė, o ir lauktos didelės baltos putos taip pat nesimato. Kvapas iš karto išduoda, jog tai kvietinukas. Skonyje dominuoja agresyviai aitrokos mielės su lengvai užslėptu žemės prieskoniu, gvazdikėliai gal su šiek tiek bananų. Palyginus nerūgštus. Kūnas ganėtinai silpnas, kiek vandeningas. Nieko labai stebinančio ir džiuginančio, tiesiog neblogai troškulį malšinantis kvietinis alus.

Olbracht-PilsOlbracht-Pils
Alk. 5,2%

Spalva gal kiek tamsoka kaip pilzneriui, su puta šį kartą taip pat nepasisekė. Kvape – ryškus salyklo aromatas, skonyje dominuoja švarus bazinis salyklas su lengvu ir įdomiu apynių kartumu, kuris maloniai pasilieka ir poskonyje. Kartumo gal galėtų būti šiek tiek daugiau. Subalansuotas ir įdomus.

Piernikowe Piernikowe
Alk. 5,6%

Viena iš Torunės miesto kulinarinių įžymybių – Toruńskie pierniki – meduoliai, garsinantys šį miestą nuo viduramžių. Na o šis alus – skystas meduolis. Gal tik kad ne toks saldus, bet tiek skonis, tiek kvapas primena kalėdinius meduolius. Skrudintas salyklas, cinamonas, gvazdikėliai, kardamonas. Įdomus ir netikėtas alus su prieskoniais.

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.