Linksmasis pirmadienis: Kaip mes juodų katinų ieškojome

Juodojo Katino smuklė – taip vadinasi mistinis baras Klaipėdoje. Manoma, jog priešingai nei juoda katė, juodasis katinas neša laimę ir pasisekimą. Pasak internetinės svetainės, jau 8 metus veikiantis baras žavi ir vilioja savo valgiaraščiu, interjere perteiktas angliško pub’o stilius o barmenai mielai siūlo nuostabaus ir tyro kaip krištolas Švyturio alaus.

Kaip, paskaičius tokias liaupses, gali neužsinorėti tenai užeiti? Taigi, trumpam užsukę į Klaipėdą, keliaujame ieškoti katinų. Atrodytų, kas gali būti paprasčiau, kaip rasti užeigą žinant jos adresą? Nemanykit! Juodi katinai todėl ir katinai, kad vaikšto ten, kur jie patys nori.. Bet apie viską iš eilės.

Adresas aiškus, pasiklysti nėra kur. Tačiau… Žvejų g. 21/Teatro g. 1 kampe mus pasitinka tik koks tai senokai numirojęs kompozitorius poetas Hemingvėjus, bet tikrai ne juodas katinas. Užeiname į vidų. Nesigailime. Gražus, „Senį ir jūrą“ primenantis tualeto interjeras, ir, svarbiausia, turi alaus. Ne kokio ten vietinio iš Danės vandens, bet Warsteinerio, Grimbergeno, Guinnesso.

Pasimėgavę Gimbergenu klausiame barmenės, kur gi pasidėjo tie katinai. „Oi, nežinau, o, sakot, čia jie buvo?“ Nežino, tai nežino. Bandome kamantinėti vietinius. Kažkas sako lyg matęs katinus M. Mažvydo alėjoje. Keliaujame tenai.

Iš karto pasakysime, kad toje alėjoje negausite nei katinų, nei gero alaus. O to vietinio eksperimento, pavadinto Memel Brau, net po bokalą įveikti neįstengėme. Normalių cepelinų ir tų ten neturi, visur tik „skanūs cepelinai“ ir kiti „skanūs“ bulviniai pilvo užpildai.

Nieko nepešę traukiame į miesto pakraštį, didelį prekybcentrį vardu Antras Big’as (Taikos pr. 141). Toks prekybos tvarto pavadinimas kilęs gal nuo lenkiško patiekalo bigoso, gal šiaip nuo įkūrėjų vardų Bronius ir Genutė, ne tame esmė. Esmė, jog juodą katiną pagaliau randame! Vienišą tokį, be gyvybės. Bet su Guinness alumi. Valio, draugai!

Hemingway’s pub
Žvejų g. 21/Teatro g. 1, Klaipėda

Aplinka: 8
Alaus pasirinkimas: 6
Maistas:
Aptarnavimas: 7

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. Dab. Hemingvėjus aišku anksčiau ir buvo Juodojo Katino 2, vietiniai šitą vadina „Katinas vardu Hemingvėjus“. O kad padavėjos to nežino, tik patvirtina kad joms mažai kas apskritai rūpi:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.