Alaus gamyba namuose: tai juk labai paprasta

BrewBotDu projektai, pradėti Kikstarter‘yje, žada atradimo džiaugsmą tiems, kas norėtų virti alų namuose, tačiau yra aistringi septintos mirtinos nuodėmės (t.y. tingėjimo) šalininkai. Abu įrenginiai siekia optimizuoti alaus gamybos procesą namų sąlygomis, todėl patogūs pradedantiesiems ir tiems, kas nori rezultato mažiausiomis pastangomis.

Pirmasis – Brewbot, kuris naudoja jūsų išmanųjį telefoną kaip procesų nuotolinio valdymo pultą. Be to, valdo ir kontroliuoja visą alaus virimo procesą. Tiesiog pasirinkite receptą, telefonas pats parinks vandens kiekį ir temeperatūrą. Jis taip pat tarnauja kaip laikmatis ir procesų vadovas.

PicoBrew Zymatic yra skirtas tiems, kurie turi mažai vietos virtuvėje. Dizainu panašus į mikrobangų krosnelę, PicoBrew yra labai kompaktiškas. Tiesiog nustatykite receptą, sudėkite ingredientus į aparatą, užpildykite vandeniu ir leiskite toliau viską jam daryti pačiam. Tada sudėkite mieles į kegą ir palaukite 5-7 dienas. Projekte dalyvauja Bill Mitchell, buvęs Microsoft viceprezidentas, kuris nusprendė įgyvendinti šią idėją kartu su savo broliu, po to kai jis paliko įmonę 2010 metais.

Šių dviejų prietaisų skirtumas, palyginti su kitais panašiais yra tai, kad jie gali būti naudojami verdant alų viso grūdo metodu ir neapsiriboja salyklo ekstrakto naudojimu. Kalėdoms šių aparatų įsigyti negalėsite, nors kikstarterio kraudfandingas (crowd funding) jau baigėsi, abu projektai surinko šiek tiek pinigų, tačiau kol kas priimami tik išankstiniai užsakymai. Brewbot įrenginio kaina – apie 7000 Lt, PicoBrew – 5300 Lt (su kegu). 🙂

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

2 komentarai

  1. Oho, šaunus straipsnis :)!!!

  2. Viskas vyno ir alaus gamybai. Nuo priemonių iki ingridientų. http://www.medeja.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.