Alaus klasifikacija 1901 metais

Alaus stiliaiPaprastai alaus stilių klasifikacijos sudarytoju vadinamas žurnalistas Maiklas Džeksonas, kuris savo 1977 metais išleistoje knygoje The World Guide of Beer alų suskirstė pagal skonį, išvaizdą, gamybos būdą, istoriją ir kilmę.

Tačiau „alaus medžiotojo“, kaip dar pavadinamas Džeksonas, klasifikacija, nors ir buvo populiariausia, bet nėra vienintelė. Istoriškai, alus buvo skirstomas į stilius jau seniai. Štai 1901 metais leidyklos H. S. Rich & Co. išleistoje knygoje One Hundred Years of Brewing pateikiama klasifikacija, labai skirtinga nuo tų, prie kurių įpratę šiandien. Boak & Bailey’s Beer blogas pateikia XX amžiaus pradžios alaus stilių diagramą.

Alaus stiliaiDiagramoje galime pastebėti kai kurias įdomybes. Pavyzdžiui, lagerus bandoma skirstyti pagal spalvą ir kilmę. Tas pats nutiko ir su eliais, kurie išskaidyti ganėtinai nepatogiai. Tai rodo nedidelį to meto supratimą apie fermentacijos tipus ir trukmę. Kitas netikėtumas yra amerikietiško alaus skirstymo būdas, o belgiško alaus įvairovė apsiriboja „vietos“ stiliumi, išskiriant tik lambikus/Faro.

Atsižvelgiant į klasifikacijos minimalizmą, galima spėti, kad buvo suskirstyti tik populiariausi stiliai. Broyhahn, Gose ir Strassburger šiuo metu gana reti, tačiau galima spėti, jog 1900-aisiais jie buvo ganėtinai žinomi.

Norintys giliau pastudijuoti to meto stilius, gali paskaityti knygos originalą.

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.