Aludrių taurė 2015 iškeliauja į Baltarusiją

Aludarių taurė 2015Jau ketvirtąjį kartą namų aludarystės entuziastai susirinko į kasmetinį konkursą Aludarių taurei laimėti. Konkurse varžėsi 33 dalyviai, pateikę 134 rūšis alaus, kuris buvo suskirstytas į 6 kategorijas: angliški ir amerikietiški eliai, porteriai ir stautai, IPA, kvietiniai eliai, belgiški eliai, lagerai. Taurėje teisėjavo Lietuvos ir užsienio alaus žinovai bei atstovai iš komercinių daryklų.

Virti alų namuose – populiarus hobis ne tik Lietuvoje. Net JAV prezidentas Barakas Obama Baltuosiuose rūmuose turi nedidelę namų alaus daryklėlę. Kai kam gali pasirodyti, jog alaus virimas yra pernelyg sudėtingas procesas, reikalaujantis ypatingos įrangos ir specifinių žinių. Iš tiesų tai nėra sudėtingiau, nei virti cepelinus. O geriausia yra tai, jog galima sukurti geresnės kokybės gėrimą ir, dažnai, mažesne kaina.

Tačiau tai nebūtų hobis, jei viskas būtų paprasta kaip 1, 2, 3. Jūs nuolat bandote, renkatės norimus salyklus ir apynius, siekiate tobulybės. Namų aludarių konkursas yra tai, kas leidžia palyginti savo rezultatą o, galbūt, ir didžiuotis apdovanojimu.

Aludarių taurė 2015Papildomas tokio hobio bonusas – namų aludariai paprastai geranoriškai dalinasi savo produktu ir patirtimi, jūs galite rasti nemažai bendraminčių. Daug smagiau turėti hobį, kuriuo gali pasidalinti su kitais, ir kai kiti dalinasi su tavimi. Todėl ir Aludarių taurės metu, jau, galima sakyti, tradiciškai, buvo surengta vieša namų aludarių alaus degustacija, kurios metu visi norintys galėjo ne tik paragauti originalaus alus (net belgiško kvietinio su ramunėlėmis ar alaus su šeivamedžio uogomis!), bet ir pačių aludarių daugiau sužinoti apie gamybos procesą ar alaus stilius. Galbūt kas nors, pasivaišinęs namų aludarių alumi, niekad nebegrįš į parduotuvę pirkti pramoninio alaus? Rimtai susidomėję nesunkiai ras aludarį, kuris mielai padės jums kartu išvirti jūsų pirmąjį alų, o tuomet galėsite nuspręsti, ar šis hobis jums.

Aludarių taurė 2015Aludarių taurė – atviras visiems namų aludariams konkursas, todėl šiais metais dalyviai buvo ne tik iš Lietuvos, bet ir Baltarusijos ir Latvijos. Iš konkurso finalistų išrinkti trys geriausi alūs, kuriuos išvirė Anton Bonda (rusiškas imperinis stautas), Vidmantas Rimkus (rudasis porteris), Modestas Gelžinis (amerikietiškas šviesusis elis). Na, o taurę šiais metais išsiveš dalyvis iš Minsko, Baltarusija, Anton Bonda.

Aludarių taurė 2015

Nuotraukoje: G. Gurklys, renginio organizatorius; M. Gusevičius, Savas alus; A. Bagdzevičius, Raudonų plytų alaus dirbtuvės; A. Bonda, Aludarių taurės 2015 nugalėtojas.

Aludarių taurė 2015

Viduryje: Anton Bonda, Aludarių taurės 2015 nugalėtojas.

Visas finalistų sąrašas Aludarių taurės puslapyje.

Uosto naujokasNamų aludarius pastebi ir profesionalai. Dar praėjusiais metais „Raudonų plytų alaus dirbtuvės“ surengė atskirą namų aludarių konkursą, kurio prizininkui atiteko garbė išvirti alaus partiją profesionalia įranga ir nenamudiniu 15 tonų kiekiu. Konkursą tuomet laimėjo Andriaus Jučo belgiškas elis.

Aludarių taurė 2015

A. Jučas, namų aludaris; A. Bagdzevičius, Raudonų plytų alaus dirbtuvės.

Aludarių taurės finalo metu šis alus, pavadinimu Uosto naujokas, buvo pristatytas publikai.

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.