Alus gali apsaugoti smegenų ląsteles nuo pažeidimų

ApyniaiAlaus mėgėjai gali džiaugtis: vienas šio dievų gėrimo komponentas gali apsaugoti smegenų ląsteles nuo pažeidimų, kurie sukelia tam tikrus neurodegeneratyvinius sutrikimus, tokius, kaip silpnaprotystė ar Parkinsono liga. Tai, žinoma, nereiškia, jog turėtumėte tučtuojau keliauti į barą, skanduodami „alus saugo mus nuo Alzheimerio“, tačiau panašu jog šiuos komponentus verta tirti toliau, siekiant sukurti vaistus, leidžiančius išvengi ar sulėtinti tam tikras nervų ligas.

Pastaraisiais metais išaugo susidomėjimas flavanoidais, randamais įvairiuose augaluose, dažniausiai suteikiančiais augalams geltoną spalvą. Kai kurie tyrinėjimai parodė, jog flavanoidai gali saugoti nuo širdies ligų ar duoti teigiamą rezultatą gydant vėžį bei uždegimus. Junginys, pavadintas Xanthohumol, yra būtent tokio tipo aktyvus junginys, randamas apyniuose ir aluje.

Kadangi šie junginiai yra aktyvūs antioksidantai, tai buvo viena iš priežasčių, kodėl jie susilaukė tiek dėmesio. Mūsų ląstelės gamina įvairius junginius, tame tarpe reaktyvias deguonies formas, tokias kaip vandenilio peroksidas. Nors šios molekulės vaidina svarbią reikšmę ląstelėje, pernelyg didelis reaktyvių deguonies junginių kiekis sukelia pažeidimus.

AlusReaktyvus deguonis ypač aktyvus smegenyse, o oksidaciniai pažeidimai gali sukelti Alzheimerio ar Parkinsono ligas. Kadangi Xanthohumol pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, mokslininkai atliko tyrimus šiai hipotezei patikrinti. Tyrimų rezultatuose, paskelbtuose Journal of Agricultural and Food Chemistry teigiama, jog eksperimentų su žiurkių neuronais metu Xanthohumol ne tik oksidavo žalingas reaktyvias molekules, bet ir lėmė tam tikrų apsauginių genų, saugančių ląsteles nuo oksidacinio streso ir su tuo susijusių ligų, tokių kaip vėžys, neurodegeneracija bei uždegimai, aktyvumo padidėjimą.

Mokslininkai mano, jog Xanthohumol gali būti potencialus kandidatas kovai su degeneracinėmis nervų ligomis, pavyzdžiui, Alzheimerio liga. Tačiau tai nereiškia, jog vartoti didelius kiekius alaus yra sveika smegenims.

Pagal IFLScienece

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. Vietoje alaus galima naudoti apynių vandenį (HIDROLATĄ).
    Daug efektyvesnis, nes jame išdistiliuotos (surinktos) visos apynių veikliosios medžiagos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.