Budweiser reklama sujudino širšių lizdą

BudweiserKaip įprasta, šiais metais Budweiser ir vėl reklamavosi vienoje iš žiūrimiausių televizijos laidų JAV, Super Bowl varžybose. Skirtingai nuo kitų metų, kai už produktą kalbėdavo tik linksmi vakarėliai, mieli šuniukai ir didingi žirgai, šį kartą Budweiser nusprendė parodyti patį produktą. Tačiau be pagyrų dydžiui, spalvai, gėrìmo lengvumui ir auditorijai, Bud smarkiai užpuolė craft alų ir jo entuziastus. Ši reklama nepaliko abejingais nei vieno alaus mėgėjo. Beveik… išskyrus tuos, kas geria Bud 🙂

Budweiserio marketingo viceprezidentas Brian Perkins skubiai pareiškė, jog tai nebuvo ataka: „Tai nėra amatininkų alaus puolimas, tai nėra konkurentų ataka. Tai stiprus ir orus pareiškimas: Budweiser yra nepretenzingas alus tiems, kas žino alų.“ Tačiau jis sutinka, kad alaus snobai buvo reklamos pokšto taikiniu: „Mes truputį pasišaipėme iš pretenzingo įmantrumo, kuris egzistuoja nedideliame alaus kraštovaizdžio kampelyje. Tai yra tamsioji alaus pusė, kurios nemėgsta niekas, ir tai yra priešingybė viskam, kas yra Budweiser.“

Ne paslaptis, jog craft alus JAV rinkoje Budweiseriui „kala į klyną“, tai rodo ir Wall Street Journal pastarųjų metų tendencijų grafikas. Vidiniai InBev tyrimai teigia, jog 44% jaunų amerikiečių nuo 21 iki 27 metų niekad negėrė Budweiser, kas būtų neįmanoma 90-taisiais kai Bud buvo šios amžiaus grupės favoritu.

Tiems, kas tingėjote reklamoje skaityti dideles spausdintines raides, primenančias blogą eilėraštį ar blogą alų, išversime. Kad nesinervintumėte daugiau, nei reikia, didžiosiomis palikome tik kai kurias iš raidžių.

Budweiser
išdidžiai
yra Makro Alus
Jis nėra
verdamas
tam, kad
kvaršintų jums galvą
Jis verdamas
dėl
gaivaus
ir glotnaus atsigėrìmo
Tai vienintelis alus
brandintas buku (tokiu medžiu, red. past.)
nuo 1876 m.
Tėra vienintelis Budweiser
jis išvirtas gėrìmui
o ne
analizavimui
Žmonės, kurie geria
mūsų alų
yra žmonės, kuriems patinka
gerti alų
išvirtą sunkiu būdu
Tegul jie siurbčioja savo
moliūgų persikų elį
Tuo metu mes virsime
auksinį putotą gėrimą
tai ir yra garsusis
Budweiser alus
[logo]
Šis Bud yra jums

Kaip ir reikėjo tikėtis, craft aludariai baisiausiai pasipiktino ir atsakė į iššūkį kas humoru ir ironija, o kas griežta kritika.

Pažiūrėkime kai kuriuos atsakus.

Abita Brewing ir Hopstories atsakė analogiškais video, ta pačia Bud reklamos kalba, tik sukeisdami vietomis craft ir masinio alaus prioritetus.

Daryklos Firestone Walker, MillerCoors (netgi!) pasielgė panašiai, tik panaudodami grafinius elementus, prieštaraujančius Budweiser reklamai.

Alaus žiniasklaida mirga skirtingomis nuomonėmis. To metu, kai Drinks Business ploja (su tam tkra ironija) Bud už drąsą, kiti, pvz BeerGraphs analizuoja reklamos teksto komercinę potekstę, parodydami, jog ji bando subtiliai susieti craft alų ir homoseksualumą. Paste Magazine, Phoenix New Times  ir Fortune kritiškai žiūri į žodžių ir realybės neatitikimą. Pivni Filosof nepalaiko nei vienos pusės, parodydamas jog tiek Bud, tiek craft alus turi savo privalumų ir trūkumų.

Galiausiai, ne mažiau įdomi Dick Cantwell, vieno iš Elysian Brewing daryklos įkūrėjų, nuomonė, paskelbta Chicago Tribune. Craftinė Elysian darykla visiškai neseniai buvo nupirkta grupės, kontroliuojančios Budweiserį. Cantwellui – kuris viešai priešinosi savo daryklos pardavimui – nepatiko moliūgų persikų elio ironiškas paminėjimas reklamoje, tuo labiau, kad Elysian verda elį iš būtent tokių ingredientų.

Budweiserio paskelbto karo tema toli gražu neišsemta, sekite muilo operą toliau. O tuo pačiu nepamirškite, kad karo taikinys esate jūs, vartotojai, ir kad šiame kare galite rinktis vieną iš trijų pusių: būti marketingo aukomis ir kovoti už Bud ar už craft arba tiesiog gerti tą alų, kuris jums patinka ir elgtis kaip šis vyrukas nuotraukoje.

Cool beer guy

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.