Alus pašto ženkluose

Kolekcionavimas ir alus žengia koja kojon. Daugybė gero alaus mėgėjų džiaugiasi ne tik alumi, bet ir kaupia savo kolekcijose alaus etiketes, skardines, taures, butelius, seka naujienas ir ieško retenybių. Panašiai elgiasi ir pašto ženklų kolekcininkai, tarptautiškai vadinami filiatelistais.

O jei jūs estae ir alaus mėgėjas, ir filiatelistas, naujas Belgijos pašto ženklų blokas, vaizduojantis šešias Trapistų alaus rūšis, jus tikrai turėtų sudominti.

Tiesiog priminsime, belgiškos Trapistų daryklos yra a Achel, Chimay, Orval, Rochefort, Westmalle ir Westvleteren.

Matulas ir kompanija, turbūt pasiustų iš pykčio, jei tokios markutės būtų išleistos Lietuvoje. Latvijos bankas taip pat susilaukė piktų antialkoholinių fundamentalistinių fanatikų grasinimų išleidęs proginę lato monetą su alaus bokalu.

Na, o pasaulyje tokie pašto ženklai nėra kažkas negirdėto ar baisaus.

Orval vardas jau buvo paminėtas pašto ženklelyje, pasirodžiusiame 2006 metais kartu su 3 Fonteinen daryklos giuzo atvaizdu serijoje „Tai Belgija“.

Šalies pramonę reklamuojantis ženklelis iš Šv. Kristoferio (žinomo kaip St. Kitts) vaizduoja Carib Brewery daryklą, įkurtą 1960 metais, vieną didesnių Karibų salų darbdavių.

Ši 1986 metų belgiška markutė žymi „Alaus metus“. Ar gali būti kokia kita tema, labiau tinkama pašto ženklui? Manom, kad ne.

Dekoratyviniai kolekciniai ženklai (nors ir netinkami apmokėti už siuntimą) buvo populiarūs Europoje ir JAV ankstyvaisiais 1900-aisiais. Nemažai tokių vokiškų ženklelių reklamavo alų.

John Molson įkūrė garsią Montreal daryklą 1786 metais. Tuo metu Kanadoje miežiai buvo deficitas, todėl Molsonas importuodavo miežių sėklą ir atiduodavo ją ūkininkams. Kanada pagerbė Molsoną šiuo ženkleliu jo 150-ųjų mirties metinių proga.

Du renesanso laikų aludariai sunkiai dirba šioje 1983 metų vokiškoje markutėje, skirtoje „daugiau kaip 450 metų“ Reinheitsgebot alaus grynumo įstatymui, leidusiam virti alų tik iš miežių, apynių ir vandens.

1795 metais Artūras Guinnessas pasirašė 9000 metų apleistos Dublino daryklos nuomos sutartį. Jo verslas išaugo iki pasaulinės šlovės, ką pažymi šis 1959 metų dviejų šimtmečių jubiliejaus airiškas ženklelis, taip pat 2009 metais yra išleistas kitas ženklelis iš Airijos daryklos 250 metų sukakčiai pažymėti.

San Miguel darykla buvo įkurta Maniloje 1890 metais, kai Ispanai valdė Filipinus. Po šimto metų, Filipinai pažymėjo šią datą pašto ženklu, vaizduojančiu patrauklius putojančio alaus bokalus.

2005 metų pašto ženkle Čekija pristatoma kaip alaus ir kepto viščiuko šalis.

Alaus festivalio Oktoberfest jubiliejui skirtas vokiškas pašto ženklas. Oktoberfest šventės tradicija kilo po princo Liudviko ir princesės Terezos vedybų šventės, ir ji tęsiasi jau daugiau kaip 200 metų.

Pagal Stampnews ir Draft Magazine

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

2 komentarai

  1. Čiobiškis:

    Čekai prie alaus viščiukų tradiciškai nevalgo ir savęs kaip viščiukų šalies nepristato. Pašto ženkle pavaizduota greičiausia žąsis, gal antis. Nors klasikinis patiekalas yra kiauliena su kniedliais ir kopūstais.

  2. Dėkui, liuks straipsniukas, arba bent jau vertimas 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.