Didžiųjų alaus korporacijų siekis įsigyti sėkmingai veikiančias craft alaus daryklas patinka ne visiems. Jei tu esi craft aludaris, tu turi virti craft alų. Vienas iš trijų Elysian Brewing daryklos Sietle (JAV) įkūrėjų ir amerikietiškos craft alaus scenos pionierius Dick Cantwell pranešė, jog palieka įmonę. Tokį sprendimą lėmė sausio mėnesį paskelbtas daryklos pardavimas Anheuser-Busch InBev korporacijai.
Cantwellas teigia, jog išėjimo priežastis yra tai, kad jis „yra craft aludaris praeityje, dabar ir ateityje“. Jis tęsia: „Mano ir buvusių partnerių požiūris į sandorį buvo toks, jog aš nebegaliu dirbti su jais ateityje. Mano nuogąstavimai niekada nebuvo laikomi veiksniu, ką mes turėtume ar ko neturėtume daryti. Nuo pat pradžios aš buvau prieš visus, be jokios atgailos išraiškos.“ Apsisprendimui padėjo ir AB pašaipus požiūris į craft alų kaip į pernelyg pretenzingą, kaip tai buvo pavaizduota Budweizerio reklamoje SuperBowl transliacijos metu.
Nepaisant to, Cantwellas deklaruoja, jog neturi neapykantos alaus gigantui. „Pastaraisiais mėnesiais AB elgėsi su manimi dėmesingai ir rimtai bei pristatė man puikias ateities galimybes, kas leido man dirbti su jais be prieštaravimų. Bet aš negaliu.“
AB InBev paskutiniais metais įsigijo nemažai craft alaus daryklų. Tai Blue Pont iš Niujorko, 10 Barrel Brewing iš Oregono bei Goose Island iš Čikagos. Tačiau pagal Amerikos aludarių asociacijos apibrėžimą, faktas, jog AB turi daugiau nei 25% šių įmonių akcijų, reiškia, kad tos daryklos daugiau nebegali vadintis craft’inėmis.
Pagal The Drinks Business