Gyvas alus grįžta [2]

Dar viena gera naujiena vilniečiams, mėgstantiems kitokį lietuvišką alų – „Vilniaus alus“ atidarė firminę pilstuškę „13 statinių“, už Šiaurės miestelio Norfos kampo. Parduotuvėje radome visą daryklos asortimentą buteliuose, įskaitant giras ir vaisvandenius, o taip pat – Butautų ir I.O.Boiko alų. Pilstomas šviesus, tamsus ir kvietinis alus bei gira.
Kažkada „Vilniaus alaus“ Bačkorių alų keistuose litriniuose skaidraus stiklo buteliuose tik toje Norfoje ir buvo galima surasti. (Nepainiokite su Kalnapilio prieš keletą metų virtu „Vilnius Pilsner“ ir „Vilnius Gold“ ar su praėjusio tūkstantmečio Tauro Vilniaus alumi). Vėliau Bačkorius ėmė pilstyti į 0,5 l butelius ir tik neseniai, persivadinęs iš Bačkorių į VA, išpilstytas į simpatiškus 0,33 buteliukus, šis alus atsirado daugelyje prekybos vietų. Tuo pačiu dingo ir „specialiosios paskirties“ Bačkorių 8,0 ir 9,5. Vilniaus alaus produkcija pasterizuojama, todėl "gyvu" šį alų vadinti nelabai teisinga.

VA gamina tikrai skanią girą (Bačkorių ir Retro), bet šį kartą apie alų.

[b]Kvietinis alus[/b]
Labai sudomino galimybė paragauti parduotuvėlėje pilstomo kvietinio alaus, ką mes su malonumu ir padarėme. VA kvietinis neturi taip išreikšto mielių skonio kaip Gubernijos, tiesiog lengvai rūgštokas, gaivus alus. Pilstomo skonis pasirodė daug geresnis už butelinį.
Alk. 5%

[b]Å viesusis nefiltruotas alus[/b]
Daug nekomentuosim, šviesų alų geriau gerti vasarą, žiemą norisi kažko tamsesnio. Šis alus taip pat pilstomas su IKI gurmanų ekstra etikete 0.5 l. talpos buteliuose.
Alk. 5,2%

[b]Tamsusis alus[/b]
Neblogas, bet neišskirtinis. Jaučiasi kažkas "dirbtino".
Alk. 5,6%

[b]Tamsusis su žolelėmis[/b]
Vaikystėje su malonumu gėrusiems pertusiną šis alus tikrai patiks. Pasak gamintojo "pertusinas" susideda iš apelsinų, anyžių, gvazdikėlių, kardamono, cinamono ir šalavijų ekstraktų.
Alk. 5,6%

[b]Å ventinis alus[/b]
Jei tikėsime statistika, Lietuvoje tėra mažiau nei 1 tamsiojo ir tiršto alaus mėgėjų. Todėl džiugu, kad VA šventėms išvirė išskirtinę alaus rūšį. Jei Vilniaus aludariai laikosi tradicijos virti kalėdinį alų, paragauti Šventinio gali ir netekti iki kitų švenčių. Tai Baltijos porterio stiliaus alus su karamelinio salyklo skoniu. Išpilstytas į originalius 1 l. talpos butelius.
Alk. 5,6%

[b]Nealkoholinis alus[/b]
VargÅ¡ai vairuotojai… Geriau jau gira.
Alk iki 0,5%

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.