Islandų aludariai pristatė alų su avių spiromis

FenrirFenrir Nr.26 Rūkytas IPA, išvirtas islandų aludarių Borg Brugghús, neabejotinai pateks į kada nors pasirodžiusių pačių keisčiausių alaus rūšių sąrašą. Neįprastu ingredientu šį kartą tapo avių fekalijos.

Nusiraminkit, šis „delikatesas“ nebuvo dedamas tiesiai į virimo katilą. Aludariai Jón Björnsson ir Valgeiri Valgeirssyni naudojo avių kakutį alaus salyklo rūkymui. Islandijoje tokia praktika paplitusi, ši medžiaga dažnai pakeičia malkas, kadangi gerai ir gana ilgą laiką dega.

AvytėsWest Coast stiliaus Smoked IPA, pavadintas Fenrir Nr. 26, turi 6% alkoholio ir Islandijoje vadinamas „stipriu“. Alus, stipresnis nei 2,25% šioje šalyje buvo uždraustas nuo 1915 iki 1989 metų.

Brog Brugghús nebuvo išskirtinai originalūs, panaudodamas fekalijas alaus virimui. Japonai iš Sankt Gallen Brewery alui Kono Kuro naudojo dramblių mėšlą, o žymus Mikkellerio Beer Geek Brunch Weasel yra išvirtas su kavos pupelėmis, „brandintomis“ žvėrelių civetų išmatose.

Ar daug žmonių jaučiasi komfortiškai, deklaruodami savo meilę mėšlo kvapui? Galbūt, PETA siaubui, kitą kartą islandai įmes visą ėriuką į misos katilą, kas gali žinoti…

Pagal Beer Mumbo

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. Biržiaks:

    Tegul islandai ir geria avių š… alų. Mes gersim normalų gerą lietuvišką „Širvėnos“ alų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.