Italų Tre Fontane gavo trapistų daryklos titulą

Tre FontanePraėjusią savaitę Tarptautinė trapistų asociacija į daryklų, turinčių teisę naudoti autentiško Trapistų alaus ženklą, sąrašą įtraukė 11-ąją daryklą. Dabar kartu su belgų Westmalle, Orval, Westvleteren, Achel, Chimay ir Rochefort, olandų La Trappe ir Zundert, austrų Stift Engelszell ir amerikiečių Spencer, oficialia trapistų alaus darykla tapo italų Tre Fontane.

Romoje esančios daryklos pavadinimo kilmės istorija prasideda nuo romėnų laikų, tiksliau nuo 1 amžiaus. Vienuolyne yra trys bažnyčios, viena iš jų iškilo toje vietoje, kur šventajam apaštalui Pauliui imperatoriaus Nerono įsakymu 64-ais mūsų eros metais buvo nukirsta galva. Legenda pasakoja, jog nukirsdinta šventojo galva atšoko nuo žemės trijose vietose, kuriose ištryško šaltiniai.

Alus, išvirtas vienuolyne, vadinasi Tre Fontane Tripel, 8,5% ir verdamas su eukalpitais, kuriuos pasodino vienuoliai, kad apsigintų nuo maliarijos epidemijos 1870 metais, ir kurie abatijoje auga ligi šiol. Be alaus vienuoliai dar gamina alyvų aliejų, medų, šokoladą ir likerį.

Verta prisiminti, jog visai neseniai BJCP atnaujintame alaus stilių sąraše atsirado nauja Trapistų alaus kategorija. Taigi, bet kurie iš jūsų, verdantys dubbelį ar trpielį, beveik gali laikyti save trapistų vienuoliais. O mes lauksime atvykstant šio šventojo italo į Lietuvą.

Pagal Brookston Beer Bulletin

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.