Saulės energija išvirtas alus iš Anderson Valley Brewing Company

Anderson Valley Brewing CompanyBoonville – vietovė Kalifornijoje, Andersono slėnyje, žinoma savo dialektu, vadinamu boontling. Buntlingas, labiau slengas, nei kalba, manoma, kilo vėlyvaisiais 1800-aisiais iš laukų darbininkų, kurie tam, kad papramogautų, sugalvojo savo egzotišką alternatyvaus žodyno rinkinį. Šiandien tik keletas šio ramaus vynuogių ir obuolių augintojų regiono senbuvių gali laisvai kalbėti buntlingu. Jei čia lankysitės, nenustebkite, jog kažkas jus pasveikins „Bahl hornin’“, kas reikštų „gero gėrimo“ ar „į svekatą“. Vynas šia kalba būtų „seep“, lokys – “leeber“, kava – „zeese“, vakarėlis, pobūvis – „tidrik“ o alus – „steinber“.

Tačiau grįžkime į realybę. Buntlingą vargu ar sutiksite kur nors kitur nei daryklos Anderson Valley Brewing Company ragavimo kambaryje, ant rašomos lentos išvinguriuotame meniu su keistais alaus pavadinimais, tokiais kaip Ottin’ IPA, Poleeko Pale Ale ar Barney Flats Oatmeal Stout.

Anderson Walley Brewing CompanyAnderson Valley Brewing Company darykla, kurios talismanas vardu Barkley, dalis elnio ir dalis lokio (bear + deer = beer), bet iš tiesų nieko daugiau nei meška su ragais, įsikūrė 1987 metais ir tuo metu buvo viena iš dvidešimties JAV veikusių craft daryklų. Pradėjusi nuo 1,2 t apimties, vėliau, didėjant paklausai, darykla augo. Savitumo alui suteikia ir vietinis vanduo, buntlingu vadinamas Rudy nebs: turintis mineralų, geras, nesugadintas vanduo.

Anderson Valley Brewing CompanyDarykla didžiuojasi savo požiūriu į ekologiją. Ant stogo įrengti fotovoltiniai moduliai (saulės baterijos) gamina 40% daryklai reikalingos elektros energijos. Čia rūšiuojamas visas atlikęs plastikas, metalas, stiklas, popierius o taip pat organinės atliekos. Panaudotu salyklu šeriami vietinių fermerių galvijai, panaudoti apyniai (beje, darykla naudoja tik apynių spurgus, ne granules) tampa natūraliu kompostu. Naudojamuose stiklo buteliuose 65% sudaro perdirbtas stiklas, taip pat dalis produkcijos išpilstoma į aliuminio skardines, kurios yra lengvesnės transportuoti bei reikalauja mažiau energijos pakartotiniam perdirbimui. Graužikų naikinimui naudojama netoksiška kenkėjų kontrolės sistema (katinas, vardu Figaro) 🙂 .

Kiekvieno butelio kamštelio antroje pusėje siūloma vis kitokia sentencija (jų yra virš 200), dažnai supažindinama su buntlingo slengu.

Apsilankiusieji darykloje gali ne tik paragauti alaus, bet ir pažaisti gretimai esančiame 18 krepšių diskoglfo lauke. Kasmet (jau 19 kartą šiais metais) organizuojamas Boonvillio alaus festivalis.

Boont Amber AleBoont Amber Ale
Alk. 5,8%. IBU 16

Boont: Boonvillis. Didžiausia Andersono slėnio bendruomenė ir vietinis centras, taip pat miestelis iš kurio kildinama buntlingo kalba.

Vienas plačiausiai žinomų ir labiausiai apdovanotų daryklos elių, verdamas jau virš 20 metų. Tikrai maloniai subalansuotas alus, parodantis, kaip gražiai galima sužaisti su karameliniu salyklu. Apynių nepadauginta, būtent tiek, kiek reikia lengvam citrusų ir vaisių skoniui atsiskleisti. Super.

Poleeko Pale AlePoleeko Pale Ale
Alk. 5%. IBU 28

Poleeko: Philo. Antras pagal dydį Andersono slėnio miestelis, esantis už 10 km į šiaurės vakarus nuo Boonvillio.

Apyniuotas amerikietiškas šviesusis elis, gal net pernelyg gausiai apyniuotas, kad net kartais norėtųsi pajusti ir alų. Labai lengvas, net primenantis lagerą, gaivinantis. Columbus, Nugget, Cascade apyniai suteikia citrusų/greipfrutų, gėlišką aromatą.

Barney Flats Otmeal StoutBarney Flats Oatmeal Stout
Alk. 5,8%. IBU 14

Barney Flats: Hendy Woods. Vietinis sekvojų parkas, saugomas valstijos. Sekvojų vainikas toks vešlus, jog kartais ir vidurdienį galite pasijusti kaip naktį. Gal todėl ir šis tamsus ir sodrus avižinis stautas pavadintas Barney Flats vardu.

Karamelinių ir skrudintų salyklų sukuriamas įdomus įvairių natų derinys su išsiskiriančiu kavos/šokolado, džiovintų vaisių skoniu, gal net kažkuo rūkytu, avižiniu grietinėlės pojūčiu gomuryje, visa tai kartu su lengvai juntamais apyniais puikiai dera tarpusavyje. Labai geras.

Hop Ottin IPAHop Ottin’ IPA
Alk. 7%. IBU 78

Hop Ottin’: sunkiai dirbantys apyniai.

IPA, gausiai sausai apyniuota Columbus ir Cascade apyniais. Alus apynių mėgėjams. Spygliuočių sakai bei greipfrutas iš apynių ir labai tvirtas salyklo skonis. Tikrai salykliškas, nes net visi tie 78 kartumo vienetai nesugeba jo nustelbti. Tiesiog geras.

Kur rasti šio alaus, galite pažiūrėti Sanitex puslapyje.

Bahl Hornin’!

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.