JAV aludariai išvirs alų pagal Džordžo Vašingtono receptą

(C) amir.taqi

Dž.Vašingtonas buvo pirmasis konstituciniu būdu išrinktas prezidentas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir yra laikomas JAV „tautos tėvu“. Mes gi labiau susipažinę su Vašingtono veidu iš vieno dolerio banknotų. Vašingtonas, kaip ir jo amžininkai Bendžaminas Franklinas ir Tomas Džefersonas, taip pat mėgavosi gamindamas savo alų.

Pirmojo JAV prezidento ranka rašytas „silpno alaus“ receptas, datuojamas 1757 metais, buvo rastas viešosios Nujorko bibliotekos kolekcijoje. Biblioteka kartu su alaus darykla Coney Island Brewing Company nusprendė atkurti Džodžo Vašingtono porterį išvirdami apie 100 litrų alaus, kuris nebus parduodamas.

Alų, pavadintą Fortitude’s Founding Father Brew, aludariai apibūdina kaip pakankamai lengvą, ganėtinai sausą, vidutiniškai intensyvų, kepintą su šokolado ir šiek tiek kavos aromatu.

Dalis partijos bus pagaminta pagal originalų receptą su melasa, kita dalis – naudojant labiau moderniam skoniui priimtinus salyklinius miežius.

Vieša degustacija numatyta gegužės 18 dieną Manhetene.

Tiems, kas norės pasigaminti Vašingtono alų patys, rankraštis siūlo gana detalų aprašymą žingsnis po žingsnio (transkripcija NYPL svetainėje), tačiau šiuolaikiniai aludariai mano, jog Vašingtonas galėjo ne viską atskleisti recepte, nuslėpdamas kai kurias detales.

Pagal Daily Mail

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.