Linksmasis pirmadienis: Šimo baras

Buvo ankstyvo pavasario pirmadienis… Niūru, vėsu. Ir kam gadinti niūrią nuotaiką? Nuotaikos prireiks kai atšils. Todėl ir pasirinkome Šimo barą Pašilaičiuose. Aplinka kaip ir mūsų nuotaika – lauko staliukai apgriuvę, skėčiai seniai praradę išvaizdą, stovi lyg verkdami. Bet gal ne apie ašaras rašome.

Iškaba tvirtina, jog baras įsikūrė 1999 metais. Žengiame į vidų. Ten ne ką šilčiau nei lauke. Tiesa, patalpą bando šildyti Šimo buržuika, į kurą vietiniai kartais užmeta vieną kitą malką, bet taupo – juk nežinia, kiek dar šalčiai kamuos.

Turbūt ne paslaptis, jog Šimo baras yra Šiaurės miestelyje esančios Alaus studijos tėvas, o gal motina. Interjeras taip pat panašus – sienos aplipdytos plakatais, apkabinėta niekučiais, meniu rašomas kreida ant lentos.

Alaus pasirinkimas, tiesa, kiek mažesnis. Apsiribota keturiais vokiško ir čekiško alaus vardais; kadangi kai kurie jų yra ir šviesūs, ir tamsūs, alaus rūšių bus šiek tiek daugiau, gal net visos šešios. Kainos tvarkingos, kaip užjūrio alui nėra per daug užkeltos (pasididinkite pirmąją nuotrauką, matysite kainas).

Šimo baro kontingentas solidus, rimtas, gal net gąsdinantis. Geriau bet ko nekalbėti. Užsuka žmonės šimtą gramų su bokaliuku Krušovice išlenkti. Veidai rūstūs, pokalbiai rimti. Keisti vingiuoti laiptai veda į antrąjį aukštą (sako, biuras) ir į rūsį (užversta kažkokiom dėžėm ir šiukšlėm). Vietos nedaug, 30 žmonių susigrūdę gal ir sutilptų. Rekordų lenta teigia, jog 2010 06 24 buvo išgerta 18 bokalų. Deja, to didžiavyrio vardas neužfiksuotas.

Maistelis. Išreklamuotų šonkaulių nebebuvo, teko tenkintis bulviniais blynais (8 Lt). Iš išvaizdos netgi labai skaniais. Deja, įsitikinome jog išvaizda dažnai būna apgaulinga. Sunku pasakyti, iš ko tie blynai buvo: iš miltų su krakmolu ar dar kokių specialių priedų, bet bulvėmis nekvepėjo. Geriau vadinti bulvinių blynu produktu, taip būtų teisingiau.

Aptarnavimas menkas. Užsisakoma prie baro, kartais gali atnešti, o gali ir neatnešti.

Kaip miegamajam rajonui – įdomi vietelė, su stiliuku.

Šimo baras
Laisvės pr. 88, Vilnius

Aplinka: 6
Alaus pasirinkimas: 6
Maistas: 3
Aptarnavimas: 3

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

1 komentaras

  1. Gintaras:

    Vakar buvau. SUPER!!! Žiauriai patiko. Dabar maisto ruoša pakilus į visai kitą lygį. Valgiau tobulai išvirtą kiaulės koją su pupelėmis. Rekomenduoju visiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.