Kad kosmonautų netroškintų

Jis jau pavėlavo į Oktoberfestą, tačiau pirmasis pasaulyje alus, skirtas vartoti kosmose, netrukus bus pristatytas bandymui nesvarumo sąlygomis, kad galima būtų teigti jog jis paruoštas teisingai.

Astronauts4Hire, ne pelno siekianti mokslinių kosmoso tyrimų korporacija, atliks bandymus su Australijos alumi, kuris buvo specialiai gaminamas taip, jog būtų lengva gerti tiek mikrogravitacijos sąlygomis, tiek čia pat, Žemėje.

Alus buvo verdamas bendrai su Saber Astronautics Australia, nauja kosminės inžinerijos įmone, ir Australijos 4 Pines Brewing Company, įsikūrusia Manly, šiaurės Sidnėjaus priemiestyje.

Kosminio alaus sukūrimas siejamas su augančia kosminio turizmo pramone, ir, plečiantis šioms rinkoms, pramonės lyderiai numatyto tokių produktų paklausą.

Taigi, kaip bandyti kosminį alų be raketos? Gerti, žinoma. Naujo alaus testavimas numatytas lapkričio pradžioje, Zero Gravity Corporation modifikuotame Boeing lėktuve, skrydyje atliekančiame seriją parabolinių lankų tuo imituojant nesvarumo būklę.

Foto: Zero Gravity Corporation

Astronauts4Hire skrydžio narys dirbs pagrindiniu skrydžio operatoriumi. Tuo tarpu mokslo darbuotojas atliks įvairius eksperimentus, tokius kaip alaus vartojimas nesvarumo parabolės metu ir biometrinių duomenų apie kūno temperatūrą, širdies ritmą ir alkoholio kiekį kraujyje fiksavimą.

Duomenys tai pat bus renkami apie gėrimo skonį ir jo geriamumą nesvarumo sąlygomis.

Tai bus pirmasis iš panašių bandomųjų skrydžių serijos, reikalingų sertifikuoti alų vartojimui kosmose. Projektas yra finansuojamas iš 4 Pines Brewing Company pardavimų Žemėje.

Tai ne pirmas kartas, kai susitiko alus ir kosmosas.

2006 m. Japonijos alaus darykla Sapporo drauge su Japonijos Okayama universitetu ir Rusijos mokslų akademija, kurios būstinė yra Maskvoje, virė specialią ribotos partijos kosminio alaus rūšį.

Alus, pavadintas Space Barley (Kosmoso miežiai), buvo pagamintas naudojant miežius, išaugintus iš sėklų, penkis mėnesius skridusių Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Dar anksčiau NASA rėmė kosminės aludarystės tyrimus, ar populiarus gėrimas gali būti gaminamas vietoje. Pagal dabartinę politiką, vis dėlto, alkoholis lieka draudžiamu Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Vienas tyrimas, atliktas kartu su Kolorado universitetu, atskleidė kai kuriuos mįslingus rezultatus apie tai, kaip vyksta mielių fermentacija mikrogravitacijos aplinkoje. Mokslininkai, kurie paskelbė savo išvadas 2001 m., atrado, kad mielės kosminiame aluje dirba veiksmingiau, darydamos jį labiau alkoholiniu.

Kiti tyrimai nagrinėjo konteinerius, kurie būtų reikalingi siekiant išlaikyti gėrimo karbonizaciją, nepaisant ekstremalių slėgio ir temperatūros pokyčių, lydinčių pasivažinėjimus į kosmosą.

Pagal space.com

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.