Kaip sunku gyventi Anglijoje

Sunkios dienos alaus barams Anglijoje, atrodo, dar nesibaigė. Ir nors prasidėjęs futbolo čempionatas šiek tiek praskaidrino niūrias nuotaikas, per daug džiaugtis nėra kuo. Krizės metu Jungtinėje Karalystėje užsidarinėjo po 50 pab’ų kiekvieną savaitę ir recesija labiausiai smogė nedidelėms vietinėms užeigoms. Baruose sumažėjo lankytojų bei gėrimams išleidžiamos sumos, nesvarbu, kur tie barai įsikūrę. Tų, kurie vis dar laikosi, pelnas krito daugiau nei dvigubai. Kai kurie iš barų atsidaro tik savaitgaliais ar futbolo varžybų transliacijų metu.
Priimtas draudimas rūkyti ir pigus, vandens kainai prilygstantis alkoholis per išpardavimus supermarketuose taupyti linkusius lankytojus skatina gerti namuose.

Tačiau tai dar ne viskas. Skubiuose Jungtinės Karalystės biudžeto pakeitimuose numatyta pintą alaus pabranginti bent 6 pensais (25 ct).

Futbolo aistruolius ir alaus gėrėjus atstovaujančios organizacijos susivienijo kampanijai prieš planus padidinti mokesčius alui. Nuogąstaudami dėl planuojamo mokesčių padidinimo nepaprastajame biudžete birželio 22-ąją, kampanijos dalyviai sako, kad pintos kaina gali pakilti 6 pensais – tiesiog Pasaulio čempionatui įpusėjus. Kreipimesi į Džordžą Osborną, Didžiosios Britanijos kanclerį, tvirtinama, kad tolimesni mokesčio kilimai reikš katastrofą tūkstančiams bendruomenės alinių ir Britanijos alaus pramonei. Mokestis alaus kainą jau dabar padidina 39 pensais, sako sąjunga. Įskaitant PVM ir visus kitus mokesčius, trečdalis pintos kainos dabar atiduodama valstybei.

Atsirado netgi judėjimas „Aš grįžtu į pab’ą“, vienijantis visus, kas palaiko ir pasisako britiškų aludžių kultūrą.


Foto: xmafas

Įspėdami dėl dvigubo apmokestinimo, kampanijos dalyviai sako, kad dėl alaus mokesčio kilimo plius PVM padidėjimo Anglijos trečios grupės žaidimo prieš Slovėniją birželio 23-iąją išvakarėse alaus kaina šaus į viršų 20-čia pensų. Kampanijos atstovas Michael Brunskill pasakė: „Aistruoliai jau sumoka pakankamai daug per sezoną, kad jiems nereikėtų jaudintis dėl kito šuolio alaus pintos kainoje.“ Alus sudaro 60 % pardavimų bendruomenės alinėse ir toks alaus kainos padidėjimas smogs šimtams tūkstančių aistruolių, ketinančių vietiniuose baruose stebėti Angliją Pasaulio čempionate.

Į diskusiją įsijungė ir ketvirto pagal dydį prekybos centrų Morrisons atstovai, kreipdamiesi į vyriausybę priimti įstatymus, kurie leis mažmenininkams skirti 25000£ baudą už tai, kad jie pardavinėja alų žemiau savikainos. Praėjusį mėnesį Tesco buvo pirmas mažmenininkas, grįžęs prie „minimalios“ alkoholio kainos. Morrisons mano, kad geriausias būdas vyriausybei kištis – įvesti privalomą draudimą pardavinėti alkoholinius gėrimus žemiau nustatytos mokesčių ir PVM normos.

Teisybės dėlei reikia paminėti, jog populiariausias alus Anglijoje tikrai ne koks nors elis ar stoutas. Ir netgi ne kokia nors vietinio alaus rūšis. Tai jupiai Calsberg, Stella Artois ar amerikoniškas Budweiser. Na gal dar Fosters…

Pint of stella please mate!

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.