Milijono kombinacijų galvosūkis

Švyturio-Utenos alaus mėgėjai jau sėjo pastebėti keistą ženklą iš kvadratėlių Utenos Dark etiketėje su prierašu „Sužinok daugiau“. Ką gi čia galima sužinoti ir kas tai per daiktas teiraujamės mūsų visų galų specialisto dr. Zefirino Gailučio.
Ženklo, sudaryto iš kvadratėlių principas – dvimatėje matricoje užkoduota informacija (analogiškai vienmačiam brūkšniniam prekės barkodui). Sukurta daug tokio kodavimo sistemų, kurios daugiau ar mažiau paplitusios gamybos procesų kontrolei, sandėlių, logistikos, pardavimo valdymui, daiktų ar prekių žymėjimui.

Kelias, kurį siūlo Utenos alaus marketingistų pasirinkta įmonė, panašus į vieno milijono pikselių pardavinėjimą: už metinį (ar mėnesinį) mokestį užsakovas perka tam tikrą kiekį kodų ir juos gali susieti su norimais interneto puslapiais ar failais (paveikslėlių, video, audio, kontaktinių duomenų), suformuoti SMS žinutę ar sugalvoti dar kokiu nors šposų.

Upcode – suomių įmonė, teikianti dvimačio barkodo susiejimo paslaugą. Tam, kad sužinotumėte, kas slepiasi ant Utenos alaus etiketės, jums reikės:

– susirasti Java palaikantį mobilųjį telefoną arba su Symbian operacine sistema (iš bėdos tiks ir iPhone). Androidams Upcode kodus atpažįstančios programos rasti nepavyko.
– telefonas turi turėti fotoaparatą (sistema leidžia įvesti skaičius ir ranka, bet Utenos alus jų etiketėje neatspausdino),
– aktyvuoti telefone kokį nors interneto ryšį,
– nukeliauti i www.upcode.fi ir atsisiųsti atpažinimo programą (iPhone turėtojai turėtų keliauti į App Store). NB! Rinkti adresą būtinai reikia su www, nes suomių adminai yra vėplos.
– paleidus programą, nukreipti telefoną į kodą (atspausdintą, ekrane ar tiesiog ant pastato sienos),
– džiaugtis rezultatu (daugumoje atvejų atsidarys interneto naršyklė su tam tikru adresu).

Utenos Dark Upkodas nukreipia į mobiliąją Utenos alaus svetainę adresu http://m.utenosalus.lt/index.php/lt/p/mobile/dark uzsklandos

Gerokai plačiau paplitęs yra QR-kodas. Jo naudojimas, skirtingai nuo Upcode, yra nemokamas, o programinės įrangos, tiek generuojančios, tiek nuskaitančios, yra žymiai daugiau. QR-kodą galite susigeneruoti savo vizitinei kortelei, URL adresui, telefono numeriui, sms žinutei ir pan. QR-kodas labai patogus, kai reikia įvesti ilgą ilgą URL adresą mobiliojo telefono naršyklėje – pakanka kelių paspaudimų.

Jei jau įdiegėte Upcode programą ar turite Androidą su ZXing barkodų skaitykle, galite pažiūrėti, ką mes užkodavome čia.

Papildyta:
Švyturio Tradicinės kolekcijos spaudos makete taip pat pavyko rasti Upcode koduką:

Pabandykite nuskaityti patys, ekrano rezoliucijos tam turėtų pakakti 🙂

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.