Mokslininkai: alus labiau naudingas nei žalingas

Šeštajame Europos alaus ir sveikatos simpoziume tema “Alus ir sveikata: Nuo mitų iki mokslo” garsūs Europos mokslininkai skaitė pranešimus apie saikingo alaus vartojimo naudą ir jo vaidmenį sveikoje gyvensenoje.

Daugybė mitų sklando visuomenėje apie alaus vartojimą. Dažnai sakoma jog „Alus jums kenkia“, „Vynas geriau nei alus“, „Alus jus storina“, „Alus kenkia jūsų širdžiai“, „Alaus vartojimas pavojingas pagyvenusiems“. Šie nesusipratimai paprastai kyla dėl žinių stokos. Mokslininkai, aktyviai atliekantys tyrimus šioje srityje, gali paneigti šiuos mitus remdamiesi naujausiais moksliniais duomenimis.

Briuselyje susirinkę mokslininkai konstatavo, jog alaus vartojimas, kai išgeriama apie pinta alus per dieną vyrams bei pusė moterims, ne tik kad nekenkia organizmui, bet ir padeda: antioksidantų ir vitamino B dėka širdies ir kraujagyslių susirgimų rizika smarkiai sumažėja. Alus teigiamai veikia  cholesterino lygį, medžiagų apykaitą ir kraujo krešėjimą. Silicis gėrime naudingas kaulams ir normalizuoja kraujo spaudimą.

„Pagrindinė mano pristatoma išvada yra grindžiama patikimais įrodymais jog alkoholio vartojimas sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką o tai, savo ruožtu, mažina riziką mirti nuo šių ligų“,- sako dr. Henk Hendricks iš Eksperimentinės gerontologijos instituto Reisveike (Rijswijk), Olandija.

Na, o „alaus pilvas“, mokslininkų teigimu, visai ne nuo alaus. „Mūsų nuostabai, rūkymas o ne alaus vartojimas provokuoja riebalų sluoksnio susidarymui ant pilvo. Dėl kenksmingų įpročių riebalai pasiskirsto netolygiai. Pridėkite stresą, sėdimą gyvenimo būdą ir nesveiką mitybą – štai pagrindiniai kaltininkai“,- teigia Kopenhagos universiteto profesorius Arne Vernon Astrup.

„Simpoziumas dar kartą patvirtino, jog problema yra žalingas girtavimas, o ne atskiri produktai. Tai yra labai svarbu, kai stengiamasi įvertinti, kokie būdai geriausi kovojant su piktnaudžiavimu alkoholiu“- pareiškė Pierre-Olivier Bergeron, Europos aludarių sąjungos generalinis sekretorius.

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

3 komentarai

  1. aš visada žinojau, kad toks puikus dalykas, kaip alus, man sveika 😀

  2. Matso:

    gerdamas kiekviena gurksni, jauciu jo gydomasias savybes 😉

  3. E.Vabuolas:

    Kai retsykiais atsigeriu alaus pagerėja virškinimas ir inkstų veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.