Oktoberfeste pilnas bokalas – retenybė

Vokiečių organizacija Verein gegen betrügerisches Einschenken (VGBE), kovojanti su nepilnu alaus pripylimu į bokalus, nustatė masinius pažeidimus kasmetėje alaus šventėje Oktoberfest Miunchene.

Organizacijos atstovai nupirko apie 100 tradicinių litrinių alaus bokalų, vadinamų Maß, dvylikoje šventės teritorijoje veikusių palapinių. Daugeliu atvejų žadėta litrinė alaus kvorta buvo užpildyta vos 90%. Vienoje palapinėje alaus buvo pilama tik 750 mililitrų.

Verta pažymėti, jog festivalyje alaus litro kaina buvo apie 9€. Tokiu būdu kiekvienas lankytojas buvo apgaunamas beveik vienu euru už bokalą. Tiesa, vietiniai įstatymai leidžia 0,1 litro paklaidą, tačiau VGBE prezidento Jan-Ulrich Bittlinge nuomone tokias nuostatas reikėtų sugriežtinti. „Kiekvienoje palapinėje mes užsisakėme po septynis litrinius bokalus. Bet iš tiesų gavome tik apie šešis litrus alaus.“,- pastebėjo Bittlinge.

Organizacija VGBE įkurta daugiau nei prieš šimtą metų. Šiandien jai priklauso apie 4000 narių iš Vokietijos, JAV, Kanados, Italijos, Prancūzijos ir kitų šalių. Be Oktoberfest, kovotojai už pilnus bokalus inspektuoja festivalius Kelne, Štutgatrte ir kituose miestuose.

Nuo šių metų VGBE naudojasi ir kiek netradicinėmis matavimo priemonėmis – mobiliųjų telefonų programėle Beer Inspector, leidžiančia pagal fotografiją nustatyti alaus tūrį bokale.

Oktoberfestas į dviejų savaičių renginį kiekvienais metais pritraukia apie šešis milijonus lankytojų. Čia prekiaujama tik vietos gamintojų alumi ir minia lėbautojų užplūsta ilgas palapines, skambančias nuo odinėmis kelnėmis aptemptų šlaunų plekšnojimo, žalvarinės Umpapa muzikos ir šūksnių „Prost!“.

Pagal The Local

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.