Naujas alus iš Taruškų

Alaus mėgėjams, turbūt, nėra svarbesnės dienos kaip rupjūčio 5d. Nuo 2007 metų šią dieną švenčiama Tarptautinė alaus diena. Smagu, kad bent vienas baras Lietuvoje (Būsi trečias) nepamiršo šio renginio. Nors, sprendžiant iš jų feijsbuko, pamiršo. Užtai mes nepamiršome. Tačiau po tarptautinės alaus dienos paprastai seka tarptautinė pagirių diena, tad nepykit, kad informuojame taip vėlai.

Deja, šią alugėrių, aludarių ir alubarių vienybės ir broliškumo dieną į barus eiti visiškai netraukia – kol nesibaigs tos nelaimingos spartakiados, olimpiados ir kitos totaliai neįdomios klykiančio iki užkimimo perkaitusio televizoriaus „šventės“, nuo tokių vizitų susilaikysime.

Bet taip dar geriau – ir normalaus alaus paragauti galima, ir pigiau išeina. Nors.. dėl pigumo dar galima pasiginčyti. Bet apie viską nuo pradžių.

Pranešimus spaudai iš aludarių gauname retai. Labai retai. Gal tik Tauro alus daugiau ar mažiau reguliariai supažindina su kokia naujiena. Už tai mes jam skiriam visų laikų vyrų alaus apdovanojimą. Pažadam išskaptuot iš bulvės. Todėl nustebino į el. pašto dėžutę atkeliavęs Aukštaitijos bravorų pranešimas spaudai apie naujas alaus rūšis: UAB „Taruškų alaus bravoro“ aludaris Alvydas Venckūnas išvirė „Ainių“ ir „Porterio“ alų, o Darius Vizbaras – „Taruškų su kanapėmis“ alų.

Va taip. Sako naujos. Nors kai kas gyrėsi, kad jau ragavo. Vilniuje žinome vieną vietą, kur to gėrio galima rasti, bet jums nesakysim, nes pranešime spaudai to nebuvo paminėta. Valstybinė paslaptis! Taigi, pamanėme, jog Alaus diena – puiki proga paišlaidauti tokiam prabangiam alui, nukakome į čia neminimą Alaus kolonėlę ir įsigijome Naujo alaus. „Naujas“ tai čia toks sąlyginis pavadinimas, eksperimentiniai virimai, kaip teigiama fejsbuko paskyroje.

Apie Naują Šturmų porterį iš šios serijos, išvirtą Miežiškių bravore, jau rašėme. Sako, Miežiškių daryklą nuo Taruškų skiria tik namo siena. O Šturmai, šiaip, tai kaimas Šiutės rajone netoli Kintų.

Taruškų bravoras. Naujas alus. Ainių.
5% alk. 0,75 l.
Ainių yra šviesus, ryškaus charakteringo skonio alus. Kaip teigia aludaris Alvydas Venckūnas, tai bandymas atgaivinti senovines lietuvių aludarystės tradicijas.

Kaip ir kuo tos aludarystės tradicijos gaivinamos taip ir liko neaišku. Gal alus išvirtas taip, kaip „Žaldokynėje“? Ar kažkaip kitaip? Pats alutis, teisingai atšaldytas, gėrėsi visai smagiai.
Tiesa, aludario abrozdėlis ant etiketės – gera idėja. Maloniau, kai nesislepiama už mistinių bevardžių aludarių, kurie dalina tokias pat beveides „aludario garantijas“.

Taruškų bravoras. Naujas alus. Taruškų su kanapėmis.
5% alk. 0,75 l.
Tai puikus, subalansuotas aukso spalvos alus, pasižymintis išraiškingu riešutų aromatu. Skrudintos kanapių sėklos leidžia atsiskleisti pilnam salyklo skoniui.

Ohoho, su kanapėmis! Sklando gandai, jog alus pasirodys Kanapinio su kanapėmis pavadinimu, bet kol kas verdamos bandomosios partijos.

Kas vaikystėje pas močiutę neragavote bulvių su kanapių sėklom, daug praradot kulinarinio paveldo prasme. Laimei, kanapės augalas po truputi ištraukiamas iš nelegalaus pogrindžio, ir bent jau sėklų galima gana nesunkiai įsigyti. Taruškų su kanapėmis alų ragavome jau antrą kartą. Pirmą jis buvo pilstomas ir pasirodė toks.. įdomus, bet ne pats skaniausias. Panašu, jog tos močiutės bulvės su kanapėm buvo kiek neišvirusios. O žalios bulvės nėra labai skanu.
Antras kartas patiko labiau. Ar kita partija, o gal gražus šampano tipo butelis nuteikė pasimėgavimui, bet žoliškumo šį kartą buvo mažiau, kanapės nelindo taip ryškiai, viskas gerai, galim rekomenduot.

Džiaugiamės, kad yra noro eksperimentuoti, mielai paragausim alų ir su kitais tautiniais priedais: vižiais, žirniais ar dagiais. Visai rimtai, jei ką.

Dar pranešime spaudai buvo minimas Porteris. Kuo jis skiriasi nuo Šturmų porterio palyginti nepavyko, nes, turbūt, „svečiai iš užsienio“ taip pamėgo šį alų, kad išgraibstė visą partiją.

Porteris – tamsus porterio tipo alus. Tai pirmas eksperimentinis keturių salyklų alus įvertintas ne tik vietinių tamsaus alaus mėgėjų, bet ir svečių iš užsienio. Alus 6 proc. stiprumo, pilstomas į 0,75 l talpos stiklinę tarą.

P.S. Ir nepamirškit atnaujinti informaciją savo fejsbuke!

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

2 komentarai

  1. Ainiu tai tas pats I.O.Boiko, bet virtas Trakiskese, nebe Kurkliuose… O Sturmu porteris – tai tas pats porteris, kur kazkada velykinio pavadinimu buvo pilstomas.

  2. tarantulas:

    ragauju tarusku bravoro naujas alu. Tai gerimas kuri pirkau pirma ir paskutini karta. 9 litai uz 0,7 ltr talpos beskoni gerala – absurdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.