Britas aludaris Stuart Howe gana originaliu būdu nusprendė įrodyti, jog nuo alaus nestorėjama: jis nusifotografavo nuogas savo daryklos sandėlyje. Nuotrauka akivaizdžiai rodo, jog alaus pilvas neatsiranda netgi vartojant šį apynių gėrimą reguliariai.
„Alų aš saikingai geriu kasdien, o kartais ir nesaikingai, tačiau mano figūra geresnė nei 98% gyventojų (remiantis moterų baltomis užrašinėmis su spaustukais moksliniais tyrimais). Tai reiškia, jog neverta baimintis alaus vartojimo pasekmių. Tiesiog venkite pyragų, pudingų ir viso kito, ką siūlo Jamie Oliver ar Nigella Lawson (britų kulinarinė autorė ir žurnalistė – red.).“ – taip Stiuartas Hau pakomentavo savo nuotrauką.
Stuart Howe – vyriausiasis aludaris nedidelėje įmonėje Sharp’s Brewery. Ši darykla per 2010 metus pagamino 52 unikalias, autorines mažų partijų alaus rūšis. Kai kurios iš jų buvo sąlyginai normalios, tarkim Chilli IPA; beapyninis alus su kraujažole, ciberžole, lauru ir melisa; Shellfish Stout, austrių midijų ir moliuskų stoutas; rūšis, išvirta naudojant jūros vandenį ar Barley Tikka Vindaloo iš čili, kalendros, imbiero, kmynų kardamono ir pankolių.
Tačiau Stuart Howe arsenale buvo ir rūšys, neįprastos net visažiniams Britanijos alaus gurmanams. Tokia būtų West Country White Ale rūšis, atkurianti viduramžių alaus receptą, pagaminta naudojant kiaušinius ir miltus. O subproduktų elis Heston’s Offal Ale dar įdomesnis savo sudėtimi – jame minimos kiaulių kepenys, širdys ir inkstai.
„Įkvėpimas slypi kažkur tarp būtinybės atrasti nauja ir noro pramogauti“ – savo ieškojimus komentuoja aludaris. – „Aludarystė yra menas ir mokslas; jei išmanote mokslą, galite leisti žaisti jūsų kūrybiškumui ir smalsiam protui.“ Stiuartui noretųsi alaus gamyboje panaudoti kraujo plazmą, bet tai būtų šiek tiek per daug ekstemalu, tačiau jis pažadėjo partiją haliucinogeninio alaus su pelynais ir „neįvardintais augalais“ (Šalaviju, lot. Salvia 🙂 ).
Pagal brewingreality.blogspot.com