Vilniečiai tikrai neturėtų skųstis pilstomo alaus taškų trūkumu. Nors vienos vietos užsidaro, jas netrukus pakeičia kitos. Kai kuriuose taškuose galima įsigyti ir pilstomo vyno. Tačiau, nors Lietuva ir turi šiokias tokias senovines vyndarystės tradicijas, pilstomo lietuviško vyno, ko gero, teks laukti dar ilgai. Todėl šį kartą ne apie jį.
Vieną šiltą vasaros vakarą nusprendėme pasimėgauti alumi prie kepto karbonado o gal tiesiog stebėdami televizorių. Taigi, kol vyras keptuvėje čirškina karbonadą, bėgu į pilstyklę alučio. Kadangi nesu žinovė, o alaus rūšių begalė, pasikliausiu alaus somelje, ar, lietuviškai kalbant, barmenų pasirinkimu. Tikslas – įsigyti 2 litrus alaus vyrui ir litrą sau.
Aplankiau 6 pilstomo alaus vietas su prašymu „alaus man ir mano vyrui“. Ir kad būtų skanus. Prisiminusi komentarus apie pilamo alaus kiekį, dar pamatavau ir tai, kokio tūrio iš tiesų yra tas litras. Nors pagal kvailus įstatymus pilstūškės dabar privalo duoti pavalgyti, maistas šį kartą nedomino – juk namuose tikriausiai jau svyla kiaulės nugarinė. Dar paprašiau užrašyti alaus rūšį ant butelio – ne visur tas savaime suprantama.
Pilstomas alus ir vynas – Purhouse beer & wine
UAB Eksvelas
Ateities 91, Vilnius
PC Mandarinas
Pirmiausiai lankausi pilstūškėje Mandarino prekybos centre. Draugė sakė, kad čia pardavėjai labai pasikėlę. Na, matysim.
Pardavėjas klausia ar norėčiau šviesaus, ar tamsaus. Negi tik toks esminis skirtumas? Tiek to, aiškinu, kad vyras geria Švyturį, sau prašau šviesaus ir nekartaus. Kažkas už nugaros siūlo imti vyną. Ne ne, vynas prie maniškio keptų karbonadų netiks. Budweiser „truputį kartesnis už Švyturį, bet nedaug“. Čia pasiūlymas vyrui. Butautų – toks pasiūlymas man.
Ak, o kamštelius tai supainiojo… Tas, kuris su Butautų užrašu, nukeliavo ant Budvaizerio ir atvirkščiai.
Statistika:
2 ltr. Budweiser +20 ml
1 ltr. Butautų +30 ml !
Aptarnavimas geras, bet brangu. Vieninteliai sugebėjo į dviejų litrų bambalį įpilti daugiau nei telpa pas kitus.
Beer Barrel
UAB 3B Solutions
Ukmergės 369, Vilnius
PC Big
Big‘as – baisus prekybcentris. Jei ne alus, aplenkčiau jį iš tolo. Bet čia yra viena pirmųjų Beer Barrel pilstūškių. Nors lietuviško alaus jie vengia iš principo, bet vis prasmunka koks uteninis Carlsbergas. Stoju į gana ilgą eilę ir svajoju apie čekišką alutį.
Pirmas pardavėjo pasiūlymas buvo Tongerlo. Ir kam aš išsižiojau, kad norėčiau švelnaus? „Tada DAB“,- sako pardavėjas. „O vyras ką geria?“ „Ką aš žinau ką jis geria, viską geria, Švyturį“,- sakau. Ir vėl siūlo DAB, sako 1000 kartų geriau už Švyturį. Tenka paprašyt kažką skirtingo. „Jam galiu pasiūlyt stipresnio gal tada“,- sako pardavėjas. Kažkas eilėje siūlo degtinę, juk dar stipriau. Įpila Tucher, na ir kur čia stipresnis?
Į prašymą užrašyti ant butelio alaus pavadinimą atsako, jog nerašo… o klijuoja etiketes.
Na va, likau be čekiško alaus.
Statistika:
1 ltr. DAB Original +10 ml
2 ltr. Tucher Export -40 ml
Viskas savo normose, tik, deja, Tucherio nedapylė.
Gramas
Alaus baras, parduotuvė
UAB Onega baltic trade
Didlaukio 1, Vilnius
Truputį nejauku eiti, kai prie durų rūko būrys „pacanų iš rajono“. Bet reikia eit, vyras be alaus iš namų išvarys. Aptarnauja vaikinas ir mergina. Prašau perkamiausio alaus. Sako – „tokio jūs negersit“. „Negi neskanus“,- teiraujuosi. „Skanus, bet 7 laipsnių“. Tuomet prašau įpilti vyrui tamsesnį, sau šviesesnį. Tamsesniuoju tampa Varniukai, iš pasiūlyto šviesesnio – Didlaukio nefiltruoto (Volfas Engelmann), Rinkuškių proginio ir Širvenos – įpila Proginio.
Čekio neduoda net paprašius – sako, mes renkam juos?!!!
Statistika:
1 Proginis Rinkuškių +10 ml
2 Varniukų -50 ml
Aptarnavimas ir aplinka – nemalonūs. Kaip barui alaus kaina normali, kaip išsinešimui – labai brangu.
Alaus kolonėlė
UAB Rivega
Rinktinės 55, Vilnius
Į prašymą pasiūlyti alų pardavėjas atsako klausimu apie tai, kokį alų mėgstame. Aha, žinočiau, neklausčiau. Na gerai, palengvinsim užduotį – man šviesaus, vyrui – tamsaus. Ir nekartaus. „Pasvaliečių?“ Oi, kažkaip tie pasvaliečiai nerimtai skamba, teiraujuosi dar pasiūlymų. Rinkuškių proginis, Dundulis, Butautų. Cha, šituos jau kažkas siūlė.. Na gerai, o kokį moterys dažniausiai perka? „Pasvaliečių.“ Teks imti. Vyrui iš tamsesnių pasiūlomas 3B Soliutions’ų „optima linija“ – Czech Inn.
Statistika:
1 ltr. Pasvaliečių -10 ml
2 ltr. Czech Inn tamsus -50 ml.
Aptarnavimas kultūringas, dvilitriniai buteliai skaidrios plastmasės – taip gražiau. Čia dar sugrįšiu, tik kitą kart nenugerkit tų 50 gramų, ok?
Pilstomas alus, vynas
UAB Soglita
Žalgirio 109, Vilnius
Susitaikiusi su mintimi, kad visgi teks papasakoti apie savo nuostatas, iš karto išpyškinu: sau litrą, vyrui du; aš šviesesnį, jis tamsesnį. „Vyrui litrą, jums du?“ – perklausia. Oi, nepainiokit 🙂 Pardavėjas siūlo elį. „Elis, jis koks, kartus?“, – teiraujuosi. „Nekartus, tamsus“,- sako, lyg tai būtų savaime suprantama. Na tarkim, aš blondinė, bet alų pavadinti alumi ir dar manyti, kad visi žinos koks čia jis, kartus nekartus, šviesus ar tamsus tai truputį kvaila. Bet čia jau priekaištas Gubernijos aludariams. Čia bus vyrui. „Šviesų ar baltą jums? Kvietinis skaniausias“,- teigia moteris. „Tegul bus baltas“. „Tai gal visgi du litrus?“- provokuoja vyriškis. Dar bandau paklaust, koks gi alus perkamiausias, bet nieko konkretaus nesužinau. Už etiketę, sako, litukas. Vėl juokauja, ot šelmis…
Statistika:
1 ltr. Gubernijos Kvietinis +- 0 ml
2 ltr. Gubernijos tamsusis elis -10 ml
Nebrangu. Linksmas aptarnavimas. Čia irgi sugrįšiu.
Pilstomas gyvas alus, gira
UAB Amigo Lt
Šeškinės 26, Vilnius
„Šviesaus, tamsaus, kiek laipsnių?“ – kamantinėja pardavėjas. Oi, kiek daug klausimų. Siūlo Dundulio Gryną. „Čia man, ar vyrui“,- perklausiu. „Jum ir vyrui gali būt“. Ne, man taip netinka. Prašau pasiūlyti skirtingų. „Su kanapėm duosiu tada“,- sako pardavėjas. „Tai čia man?“,- perklausiu. „Nu skirtingas bus“,- pykteli pardavėjas. Tai, visgi Taruškų su kanapėmis man. Perkamiausias dabar jis. Dar pardavėjas patvirtina jog nekartus, nors turi kartumo, nes su apyniais. O va tas, su gražia etikete, Raudonųjų dobilų, sako, kartus.
O dabar – siurprizas. Pardavėjas duoda paragauti sidro. Oho! Pasakoju, kad kažkur pirkau sidro ir jis lyg prarūgęs buvo, ar taip gali būti? „Jei neišsiparduoda, tai ir bus prarūgęs“,- teigia pardavėjas. Pagalvoju jog Taruškų porteris tikriausiai neišsiparduoda pas juos, nes jau lengvai rūgtelėjęs, bet nusprendžiu patylėti. Ir dar – sako, pradarius butelį, jį reikia išgerti ne iš karto, o per 12 valandų.
Rezultatas – išeinu tik su vienu litru alaus vyrui (nes tik tiek kažkodėl įpylė), litru sau ir litru sidro draugei…
Statistika:
1 ltr. Taruškų su kanapėmis +10 ml
1 ltr. Dundulio grynas +20 ml
Čia, ko gero, didžiausias lietuviškų mažųjų pilstomo alaus pasirinkimas.
Oi, jau bagažinė pilna o dar liko neaplankytos kokios 35 vietos. Gal kitą kartą. Bėgu valgyt karbonadų!
Geeras!!!! Penki balai!!!
O šitas iš vis iš koto išvertė
„Elis, jis koks, kartus?“, – teiraujuosi. „Nekartus, tamsus“
O kuo Tongerlo nepatiko? Jų blond’as turbūt geriausia iš to, ką galima gauti pilstuškėse.
Dėl Tongerlo – čia turbūt apgailestavimas dėl to, kad išsižiojus apie švelnų alų jo jau nebesiūlė o ne dėl to, kad pasiūlė 🙂
Dėkui už apsilankymą ir paminėjimą. 50 ml nenugėrėm – putomis nubėgo 🙂 Kitą kartą pasistengsim daugiau įpilt
1. Pilstomas alus ir vynas – Purhouse beer & wine
Paradoksas, bet čia man visada įpila mažiau nei turėtų. Nors ir pasiteirauju, ar tikrai bus litras? Sako, kad bus, bet dar niekada nebuvo. Aptarnavimas taip pat nelabai malonus, bet ne dėl jo ten einu.
2. Beer Barrel
Čia galbūt irgi negaunu išsamios info apie alų, tačiau visada randu naujienų ar alaus iš Anglijos buteliuose gera kaina. Dar neteko nusivilti šia vieta, nebent tik kainomis, kurios kartais kandžiojasi.
3. Gramas
Nežinau, kodėl, bet čia dažniausiai įpila man dauiau nei priklauso, o ir alaus pasirinkimas bei darbo valandos priimtinos. Dėl aplinkos ir klientų pritariu.
4. Alaus kolonėlė
Nesu pastovus jos lankytojas, bet aura, aptarnavimas ir pasirinkimas man ten patinka. Daugiau tokių vietų, kurios pilstuške ir nepavadinsi.
5. Pilstomas alus, vynas
Ten tokie šnekučiai..tiek apie alų prišneka.
6. Pilstomas gyvas alus, gira
Reikės apsilankyti.
Neblogas straipsnis 🙂 Pati gyvenu baltupiuose, tad netoliese yra 3 aprasytos pilstomo alaus vietos. Artimiausia vieta, tai alaus baras ,,Gramas“. Ten tenka apsilankyti bent pora kartu per savaite. Aplinka yra ganetinai gera, palyginus su tuo, kas buvo su ankstesniais savininkais… 😀 Aptarnavimas visada buvo malonus ir draugiskas, tad del sito pretenziju neturiu. Deja neteko matuoti ar ipiltas alaus kiekis atitinka litraza, teks tai patikrinti 😉 Neseniai teko pirkti ganetinai dideli kieki alaus, pardaveja pati pazymejo kamstelius, kad galima butu atskirti alaus rusi, tas patiko. Kad jau neklijuoja lipduku, kas nera privaloma, kiek teko girdeti, tai bent pazymi kamstelius. Del kainu, tai palyginus su Mandarinu ir BIG’u, kainos ,,Grame“ yra tikrai priimtinos, tiek paciame bare, tiek issinesimui. Nereikia moketi 6-7 litu uz svyturio ar utenos bokala alaus, kurio skonis pastaruoju metu yra tikrai suprastejes…
PC Mandarine niekada nesu nusivyles nei aptarnavimu nei alumi, to nepasakysi apie kitas vietas kur sugeba pilstyti surugusi alu..
Mėgstu skanauti įvairias rūšis, bet kai įpila rūgti pradėjusį alų, ten daugiau nesilankau. Gal mano litras nenupirktas ir nieko nereiškia jiems, bet su draugais dalinuosi vadinama antireklama.
Apie vietas, kur pila prarūgusį alų parašyk man, mielai papostinsiu. Nepadaro tos vietos jau tokios apyvartos, kad galėtų pro pirštus žiūrėti į prarastus klientus. Galų gale visos skylės pavadinimais „šaltas alus, karšti čeburėkai“ bankrutuos, o tenykščiai darbuotojai su savo pragertais požiūriais grįš į savo vietas po tiltais.