Red Stripe sukūrė meninę instaliaciją iš nieko

Kompanija, verdanti Red Stripe – Jamaikos lagerą, kurio etiketėje puikuojasi stora raudona įstriža juosta, kartu su japonų dizaineriu ir garso menininku Yuri Suzuki sukūrė garso instaliaciją iš 5000 skardinių, dauguma kurių buvo surinktos Nothing Hill karnavalo metu su šūkiu „padaryti kažką iš nieko“.

Suzuki su australų dizaineriu Matthew Kneebone, įkvėpti šio šūkio, sukūrė pirmąją kultūrinio projekto instaliaciją – garso skulptūrą, turinčią ypatingą akustinį charakterį. Nors įrenginys ir turi kelis paslėptus tradicinius garsiakalbius, skardinės iškraipo ir sustiprina garsą, sukurdamos įdomų rezultatą. Idėja buvo įgyvendinta per Skype, nes japonų menininkas gyvena Stokholme. 

Dailininkų, atsakingų už šį tvarinį, žodžiais, juos įkvėpė Jamaikos tradicinių stilių muzikantai, kurie, dažnai varžydamiesi tarpusavyje, savo instrumentus ir kitas garso skleidimo priemones daro iš bet ko. Pavyzdžiui, būgnai, pagaminti iš plieninių naftos statinių, amerikiečių paliktų saloje.

Galutinė struktūra – 2,5 m kubas. Po jo sumontavimo buvo atlikta daina, specialiai sukurta šiai instaliacijai didžėjaus DJ Al Fingers ir dainininko Gappy Ranks.

Galite pasižiūrėti kūrybinio proceso video:

Pagal psfk.com

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.