Venesueloje gali pritrūkti alaus

Polar beerPieno, medikamentų ar net sauskelnių deficitas taip negąsdina Venesuelos gyventojų, kaip galimas alaus trūkumas. Cervecería Polar, gaminanti 80% vietinio alaus, ėmė uždarinėti savo daryklas. Šioje socialistinėje Pietų Amerikos šalyje, jos gyventojai gali netekti ir alaus.

Aludariai tvirtina, jog daryklų uždarymas susijęs su salyklo ir apynių trūkumu, o dėl griežtos importo politikos praktiškai neįmanoma nieko įsigyti užsienyje. Kitų gėrimų, tokių kaip pienas ir išpilstytas vanduo trūksta jau seniai, tačiau alaus deficitas venesueliečius tiesiog siutina. „Žmonės baiminasi alaus trūkumo labiau nei vandens, tai rodo kokie iškreipti tapo mūsų prioritetai“,– teigia Yefferson Ramirez, gėrimų parduotuvės darbuotojas.

Polar beerJau uždarytos dvi iš šešių Polar alaus daryklos šalyje, kurioje alaus vartojimas didžiausias pasaulyje. Alaus mėgėjas Angel Padra teigia, jog be Polar alaus Venesuela nebus tokia, kokia ji yra. „Aš pradėjau gerti tamsųjį Polar negra alų kai man buvo 13 metų. Tai mūsų religija. Atimkite alų, ir reikalai gali tapti rizikingi.“ Situacijos nepagerina ir tai, jog šalyje neįprastai karšta, termometro stulpeliai pakyla virš 30oC (mėnesį, kurio vidutinė temperatūra 23oC).

Kaip ir kiekvienos trūkumų bangos metu iš to kažkas išlošia. Šiuo atveju alkoholio parduotuvėms, susilaukiančioms visų priekaištų dėl alaus trūkumo, gali būti naudinga, kad vartotojai daugiau pirks viskį ar romą, kurių pelno marža yra didesnė. Vargingesni gyventojai stengiasi supirkti vis rečiau supermarketuose randamą Polar alų vyriausybės reguliuojamomis kainomis, ir nelegaliai jį perparduoti. Jei įprastinė šio alaus kaina yra 150 bolivarų, jis gali būti parduodamas už 200.

Venesueliečiai vis dar gali nusipirkti importinio ar vietinio namudinio alaus, tačiau, tarkim, Heineken kainuoja daugiau nei penkis kartus brangiau, nei Polar ir mažai tikėtina, jog daug kas pereis prie brangesnio gėrimo. „Jei jie parduoda tik Heneken, jie neparduoda alaus“,– pareiškė studentas Jose Vera ir, po nesėkmingų bandymų nusipirkti Polar alaus, nuėjo namo gerti romą.

Vyriausybė griežtai kontroliuoja dolerių pardavimą Venesuelos įmonėms, o juodojoje rinkoje JAV dolerio kaina siekia 670 bolivarų, tris kartus daugiau už maksimalų oficialų kursą. Vyriausybės valdomos įmonės dolerius gali pirkti už 6 bolivarus, tačiau daugelis įmonių legaliai negali gauti valiutos net nepalankiu kursu. Jeigu vyriausybė nepradės pradavinėti dolerių darykloms, šaliai tai gali reikšti didelį prablaivėjimą visomis prasmėmis.

Pagal The Guardian

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.