Vyras aptiko alaus daryklą savo pilve

BeerŠis sindromas gali suteikti naują prasmę sąvokai „alaus pilvas“. 61 metų vyras iš Teksaso, JAV pateko ligoninėn su 0,37 procentais alkoholio kraujyje. Tačiau pacientas tikino, jog kurį laiką nevartojo nei lašo alkoholio.

Šis vyriškis galėdavo būti neblaivus bet kuriuo metu, net po sekmadienio mišių bažnyčioje. Jo žmona, turinti medicinos sesers išsilavinimą, buvo taip sunerimusi, kad net įsigijo alkotesterį. Kai kurie medicinos profesionalai manė, jog vyras tiesiog slaptas alkoholikas.

Tačiau slaugos dekanė Barbara Kordel (Barbara Cordell) ir jos kolega gastroenterologas Džastinas MakKartis (Justin McCarthy) nusprendė pasidomėti, kas gi vyksta iš tiesų. Jie stebėjo pacientą 24 valandas, prieš tai skrupulingai patikrinę asmeninius daiktus – alkoholio įsinešti jis negalėjo. Dienos metu buvo duodamas angliavandenių turintis maistas. Antroje dienos pusėje alkoholio koncentracija kraujyje pakilo iki 0,12 procentų.

Pasirodė, jog padorų pilietį Bakho pasekėju pavertė retas grybelinis susirgimas, dėl kurio žarnyne ėmė daugintis alaus mielės Saccharomyces cerevisiae, jos ir pavertė vyrą vaikščiojančia alaus darykla. Ko gero, tai prasidėjo po to, kai prieš penketą metų jis buvo gydomas antibiotikais, kurie sunaikino žarnyno florą ir sudarė salygas ten veistis mielėms.

Kiekvieną kartą, kai vyras valgydavo maistą, turintį daug angliavandenių (pvz. duonos gaminius ar makaronus), jo žarnyne esančios mielės imdavo versti cukrų etanoliu. Per 24 valandas vyras apgirsdavo.

Nors tokie atvejai nepaprastai reti, ši istorija turėjo laimingą pabaigą. Šešios savaitės gydymo antigrybeliniais vaistais sunaikino alaus mieles. Reabilitacijos laikotarpiu vyrui teko laikytis griežtos dietos be cukraus, angliavandenių turinčio maisto ir alkoholio.

Ataskaita apie “auto-daryklos sindromą” buvo išspausdinta žurnale International Journal of Clinical Medicine.

Pagal npr.org

 

Kategorijos: Įvairenybės | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.