Alaus fondiu

Fondiu su alumiNors fondiu (pranc. fondre – tirpti) – šveicarų patiekalas, ir su Airija turi nedaug ką bendra, visgi jo pagaminimui naudosime Guinness alų, o tai reiškia, jog galime tokiu būdu paminėti šv. Patriko dieną. Žinoma, tam, kad pasigamintumėte fondiu, nebūtina laukti kovo 17-osios. Labiausiai paplitęs sūrio fondiu, tokį mes ir gaminsime. Kadangi fondiu valgomas su kompanija, pirmas ingredientas mūsų recepte – gerų draugų būrys.

Svarbus įrankis pateikiant fondiu – specialus indas. Jei tokio neturite, blogiausiu atveju tiks ir nedidelis neprisvylantis puodas ar keraminis indas, tačiau jums reikės sugalvoti, kaip jį nuolat iš apačios kaitinti. Arbatinės žvakutės šilumos užteks tik mažam šokolado fondiu, o mes juk darome atrakciją visai kompanijai!

♣ Fondiu su Guinness alumi ♣

Gaminimo laikas: 25 min.
Išeiga: 6 žmonėms

Sudėtis:

Alaus fondiu2 stiklinės (~200 gr) tarkuoto Čederio sūrio
1 stiklinė (~100 gr) tarkuoto Ementalio sūrio
1 stiklinė (~100 gr) tarkuoto Gruyère sūrio
Jei neradote būtent tokių sūrių, nenusivilkite. Naudokite kokybišką kietų sūrių rinkinį savo nuožiūra.
1 šaukštas miltų
1-1,5 stiklinės Guinness alaus
2 šaukšteliai citrinos sulčių
1 skiltelė česnako
1 šaukštas Dižono garstyčių (tiks ir lietuviškos; jei labai aštrios, galite dėti mažiau)
žiupsnelis maltų pipirų pagal skonį
prancūziška duona, bagetė kubeliais, apvirti brokoliai ar kalafiorai.

Nurodymai:

Verdančiame vandenyje 3 minutes apvirkite brokolius ir kalafiorus. Atšaldykite po tekančiu vandeniu ir nusausinkite. Nesibaiminkite šių daržovių. Nors aš jų nepriskirčiau prie valgomų produktų, tačiau prie sūrio fondiu jos labai tiks. Išbandykite!

Dideliame dubenyje sumaišykite tarkuotus sūrius miltus ir pipirus. Ištrinkite fondiu indą česnako skiltele. Pastatykite ant vidutinės ugnies ir užvirkite alų su citrinų sultimis. Jei jūsų fondiu indas keraminis, virkite atskirame prikaistuvyje.

Alaus fondiuSumažinkite ugnį ir pridėkite saują sūrio mišinio. Nuolat maišykite aštuoniuke, kol sūris ištirps. Vėl dėkite saują sūrio ir ištirpdykite. Kartokite procesą, kol sudėsite visą sūrį. Pridėkite garstyčių ir maišydami kiek pavirkite.

Alaus fondiuPateikite kaitindami fondiu puodą iš apačios. Fondiu valgomas smeigiant duonos kubelius ar daržoves ir pamirkant juos sūryje. Labai tinka prie alaus.

Kam duona nukrito nuo smaigo į fondiu, bučiuoja kaimyną 😀

Skanaus!

 

Kategorijos: Receptai | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.