Alaus naujienos [2]

Pirma ir įdomiausia naujiena iš „Vilniaus alaus“, kurią ir alum nevisai pavadintume, tai firminis daryklos gėrimas „13 statinių„. 14% alkoholio ilgai brandintas alus – tikras miežių vynas. Išpilstytas į nedidelius 0,2 l buteliukus. Nors ir tokio kiekio „paragavimui“ – per akis. Skonis… gal paragaukite patys. Šildo.

Kalnapilis po ilgokos pertraukos vėl ėmė gaminti (kažkaip nealkoholinis alus ir „virti“ man nesiderina) „Dvarų“ alų. Kaip jau supratote – bealkoholinį. Išpilstytas tik į skardines. Kaip nealkoholiniam alui, skonis, mano nuomone, visai pakenčiamas. Gal ir „Dvaro“ alų sugrąžins į gamybą?


Sena „Dvarų“ reklama su A. Saboniu:

Blindos tradicinis 6% alk. pasirodė skardinėse. Ekonominio segmento alaus vartotojams skirtas, forto, casino ir pan. lygio alus – nešlykštus, bet ir girti nėra už ką.

„Gyvo alaus“ krautuvėlėje pasirodė latvių alaus daryklos „Bralis“ (įmonė „Alus nams“ kai kada vadinama Hinzenberg ar Inčukalna) trijų rūšių 0,5l depozitiniuose buteliuose. Painiava pavadinimuose, bet, galų gale, koks skirtumas, kaip vadinasi, jei alus geras.
Senču“ (protėvių) – lengvas 4% alk. šviesus alus su šmaikščia etikete.
Inčukalna Pilzenes“ – 4,7% alk. Pilzneris yra pilzneris, šiek tiek beasmenis alus.
Bralis Gaišais“ (šviesus) – 5,3% alk. visai neblogas šviesus alus.
Visgi išbandykite ir tikrus nefiltruotus ir nepasterizuotus „Bralis gaišais nefiltrets“ ir „Bralis tumšais nefiltrets“ (krautuvėlėje parduodamas išpilstytas į 2 l stiklinius butelius).

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.