Aludariai internete

Artėja laikas, kai religiniai fanatikai iš šv.matulo sektos uždraus bet kokį informavimą apie alkoholio turinčius gėrimus. Pačiu kraštutiniu variantu reklamos draudimas galios ir bet kokiems lietuviško alaus gamintojų interneto puslapiams. Laimei, kol kas tokio masto radikalūs musulmoniško stiliaus išpuoliai pasireiškia tik vienoje, save laikančioje europietiška, šalyje. Todėl, tikėtina, didieji, tie, kur parsidavę multi-korporacijoms, ir toliau reprezentuos ir reklamuos save kur nors motininiame įmonės serveryje užsienyje, o tautiniams gali tekti susiprastinti, paliekant nebent kontaktus.

Taigi, kol lietuviškų alaus daryklų web svetainės dar netapo istorija, apsižvalgykime, kaip save ir alų pristato patys gamintojai.

Švyturys
http://www.svyturys.lt/

Vos atsidarius puslapį, skaitytojui brukamos visą ekraną užimančios Švyturio reklamos. Seniai žinom, kad Gaumina neturi saiko naudojant flash’ą, bet čia jau smarkiai persistengta. Jei svetainei peržiūrėti nepakanka dviejų branduolių šiuolaikinio procesoriaus, į kokį vartotoją ji orientuota? Sekantis žingsnis – pažaisti quest’ą ir surasti, kur paslėptas svetainės meniu. Gal po kuriuo nors iš paveikslų? O jei netyčia ilgiau užtruksite beieškodami, teks peržiūrėti dar vieną reklamą.

Galų gale meniu surandame. Produkcija, istorija… ir, o taip, kaip be krepšinio – visas atskiras portalas meslaimesim.lt. Daug interaktyvo, akcijų ir atrakcijų. Tačiau kaip su tuo, ko ieškome – alum? Čia reikalai ne tokie gražūs – už marketoidinius pliurpalus dėtume pliusą, tačiau už naudingos informacijos kiekį ir pateikimą pliuso nedėtume. Tiesa, yra dar tradicinekolekcija.lt, gražiai apipavidalinta, alaus ir maisto derinimo svetainė. Viskas gražu, sterilu, bet per daug nulaižyta, nenatūralu. Ir – siurprizas – nors ir skurdoka, e-parduotuvė. Parduotuvę aptarnauja marketingistai iš BMG, į užsienį siunčia, bet nelabai. Nors kalbama, kad Švyturio alaus žmonės randa pirkti ir užsienyje, angliškos svetainės versijos – nerasta.

Produkcijos pristatymas – vidutiniškai.
Įmonės istorija – blogai
Interaktyvumas – gerai
Pliusas – nors ir skurdoka, e-parduotuvė

Nevež.


Utenos alus
http://www.utenosalus.lt/

Svetainėje pasitinka džiugūs modelių iš Urugvajaus veidai. Sako, ten filmuoti reklamas pigiau o gamta ir veidai – kaip lietuvių. Todėl ir pramogų gamtoje, prie ežerų, oro balionuose ir kitais būdais – nors vežimu vežk. Vartome skyrelį apie produkciją – susidaro įspūdis, kad šis alus pagamintas tik iš alaus meistrų patirties ir pasididžiavimo o ne iš salyklo ir apynių. Dar svetainėje galite rasti patarimų kaip sugadinti alų padarant iš jo įvairiausių kokteilių. Įspūdis – alus iš viso čia nelabai prie ko. Yra versija mobiliesiems telefonams (jūsų patogumui – qr kodas).

Produkcijos pristatymas – vidutiniškai.
Įmonės istorija – nerasta
Interaktyvumas – gerai/labai gerai

Užskaitom.


Kalnapilis
http://www.kalnapilis.lt/

Ne alus o kažkoks krepšinis per prievartą. Kadangi kamštelių nesiruošiame registruoti, tenka vėl žaisti questą ir ieškoti palėptos nuorodos į tikrąją svetainę. Skurdžios akcijos ir skurdžios pramogos. Komplikuotas ir skurdus produkcijos pristatymas. Į nebūtį dingusi, nors neseniai perleista, Juodojo gintaro rūšis, nėra Kalnapilis Light. Kaip tokiam gigantui – gėda. Šiokia tokia informacija yra pateikiama ir angliškai.

Produkcijos pristatymas – blogai.
Įmonės istorija – nerasta
Interaktyvumas – blogiau nei vidutiniškai

Gėda.


Tauro alus
http://www.tauroalus.lt/

Nebeegzistuojančios daryklos svetainė pasitinka savo šimtamete istorija.. Tuo apsilankymą galima ir baigti. Turbūt, Tauro vartotojai – ne tas kontingentas, kuris naršytų internete. Tiesa, dar yra sukurtas toks ne į temą prielipas http://www.tauropaveldas.lt/ nuorodos į kurį, savaime suprantama, iš pagrindinio daryklos puslapio niekaip nerasite.

Produkcijos pristatymas – patenkinamai.
Įmonės istorija – pusėtinai
Interaktyvumas – jokio

Amžną atilsį.


Gubernija
http://www.gubernija.lt/

Panašu, jog nuo 2006 metų, kai buvo sukurta svetainė, jos niekas taip ir neatnaujino. Net visos savo produkcijos sudėti neįstengiama. Yra angliška versija.

Produkcijos pristatymas – blogai.
Įmonės istorija – pusėtinai
Interaktyvumas – jokio

Blogiau nebūna.


Volfas Engelman
http://www.volfasengelman.lt/

Ex Ragučio marketingistai, turbūt, nusprendė nešvaistyti veltui pinigų darant kažkokias ten web svetaines. Uždarė Ragutį, pažadėjo, kad gal kada nors sugrįš. Belieka pavartyti 2008 metų jų puslapį per WaybackMachine 🙂

Tiesa, vienas rudimentas dar gyvas – http://www.fortasgyvas.lt/


Kauno alus
http://www.kaunoalus.lt/

Toks interneto priešaušrio stiliaus dizainas nelabai patogus naudotis šiuolaikinėmis naršyklėmis. Tiesa, svetainėje galima rasti šiokios tokios informacijos tiek apie įmonės istoriją, tiek apie produkciją.

Produkcijos pristatymas – vidutiniškai.
Įmonės istorija – pusėtinai
Interaktyvumas – jokio

Pusė bėdos.


Biržų alus
http://www.birzualus.lt/

Kažkam prireikė komplikuoti patekimą į svetainę prašant gimimo datos. Matosi, jog svetainė laikas nuo laiko prižiūrima ir netgi kažkas netingi išversti informaciją į anglų kalbą. Tik keista rasti kažkur kamputyje 2004 metais datuotą „naujieną“ apie degustacijas turistams. Bet kadangi pas mus vis dar neįprasta tokios atrakcijos, ekskursijas reikia organizuotis gerokai iš anksto ir tik didelėms grupėms, tai ko čia skelbtis.

Produkcijos pristatymas – gerai.
Įmonės istorija – vidutiniškai
Interaktyvumas – jokio

Gyventi galima.


Rinkuškiai
http://www.rinkuskiai.lt

Komplikuotos navigacijos puslapis, matomai senokai papaišytas kokio popierinio dizainerio. Anglų kalba informacijos minimaliai, lietuvių – daugiau ar mažiau radome, ko tikėjomės.


Ponoras
http://www.ponoras.com/
Kažkaip keistai žiūrisi lietuviškos įmonės svetainė, patalpinta .com vardų zonoje. Tuo labiau, kad ponoras.lt domenas laisvas. Turinio prasme varganas puslapis su vienintele 2009 metų senumo naujiena..


Alaus purslai
http://www.alauspurslai.lt/

O štai ir mažieji! Kaip dvi alaus rūšis gaminančiai daryklėlei labai prabangi svetainė – ir trumpas gamybos įrangos pristatymas, ir keli žodžiai apie alų 🙂


Davra
http://davra.lt/
Šiek tiek eklektiškas puslapėlis apie niūrų Aukštaitiojos miestelį, kur žmonės minta tik varnomis o alus gaminamas mediniuose kubiluose. Chaotiška, bet ne pati blogiausia svetainė.


Piniavos alutis
http://www.piniavosalutis.lt/

Nėra pristatytos netgi visos alaus rūšys, informacijos minimaliai, o ir ta pati pasenusi (Bermudai lietuvišku alumi nebeprekiauja ir, regis, net nebesivadina Bermudais). Ką, „Tūrinio valdymo sistemos“ web sprendimų bendrovė nepadarė?


Butautų dvaro alus
http://www.dvaroalus.lt/

Panašu, jog kažkas iš Aukštaitiojs bravorų marketingo nusprendė – svetainė bus. Ir liepė vietiniam kompiuteristui per savaitę ją paleisti. Kompiuteristas buvo prie meno, jam labai patiko šriftas „American Text“, todėl nieko nelaukęs čiupo FrontPage ir sulipdė kažkokį bevertį saituką.


Vilniaus alus
http://www.vilniausalus.lt/
Vilkmergės alus
http://www.vilkmergesalus.lt/
Širvėnos bravoras
http://www.sirvenosbravoras.lt/

Ką čia komentuoti, jei be flashinių užsklandų ar pranešimų jog „svetainė yra atnaujinama“ nieko daugiau neradome.

Neatsitiktinai čia neminėjome mikrodaryklų prie barų svetainių, tokių kaip HBH tvartas, Bravarijos šėrykla ar rūsys Prie Katedros – juose alus nėra pagrindinis verslo objektas.

Taigi, pasidairę po lietuvišką alaus ūkį internete susidarėme tokį vaizdą: tik keletui gamintojų šiek tiek rūpi lankytojas. Gal tai ne vien tik aludarių problema – kažkodėl visi mano, jog užtenka produktus tik gaminti, o jau reklama ir platinimas iš dangaus nusileis. Dėl blogos apyvartos kaltinami visi, pradedant kaimyno šunimi ir baigiant blogu oru.

Interneto svetainė gi dažniausiai pasidaroma „nes reikia“, o paskui pamirštama. Ir tai ne pas kokius nors garažiukyje įsikūrusius aludarius, o pas stambiausius rinkos žaidėjus. Kiti stambiausieji, prisisamdę prabangių agentūrų, visai nepagalvoja, jog tos agentūros išmano apie alų kaip kiaulė apie debesis. Tyriausio pasaulyje vandens ir tradicinio skonio minėjimas produkcijos aprašyme tikrai neduoda jokio supratimo apie produktą. Ponai aludariai, gal vietoje tu PR’ščikų pasamdykit kokį ekspertą, jei patys nesugebate savo alučio įvertinti pagal išvaizdą, aromatą, skonį, poskonį. Jei nežinot, kokiam stiliui alus priklauso, koks jo tamsumas ar kartumas. Pasiūlykite, į kokią taurę alų pilstyti ir kokios temperatūros. Sugalvokit savo alui ar daryklai kokią nors legendą, nebūtinai Smetonos ar kito priešistorinio kapitalizmo laikmečio. Kur jūsų firminė atributika, kur pasiūlymas užsukti į konkretų barą, kur TIKRAI rasime jūsų alaus paragauti?

Bendras vaizdelis nekoks.

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

7 komentarai

 1. manau dar vieną flash tipo svetainę praleidot http://www.gyvasalus.lt/ 🙂

 2. Fwd:

  Gal galėtumėte paaiškinti, kodėl jūsų vertinime yra kriterijus „interaktyvumas“? Kaip suprantu, už jį jūs dedate pliusą.
  Ar galėtumėte atsakyti, kam normaliam žmogui (ne paaugliui) reikalingas interaktyvumas puslapyje? Galbūt mes kalbame apie skirtingą dalyką?

 3. Rad:

  Interaktyvumas – tai nebūtinai vien tik gražus flashinis žaidimukas a la „kaip tu pažįsti alaus gamybos procesą“ ar kamštelių registralkė. Norėtųsi jausmo, kad lankytojas setainėje laukiamas, kad būtent jam skiriamas dėmesys, kad yra koks nors grįžtamasis ryšys. Kad skatina sugrįžti ir vėl (ko grįžti į svetainę, kurioje jau perskaitei istoriją, peržiūrėjai alaus rūšis ir kurioje naujienos dviejų metų senumo?). Malonu, kai svetainė teikia ir kažkokią pridėtinę vertę – ar tai būtų renginių kalendorius, ar receptai, ar poilsiavietės. Žinoma, vienodai vertinti mažuosius gamintojus ir gigantus su šimtais kartų besiskiriančiasi biudžetais būtų nevisai teisinga, bet… dažnai svarbu ne pinigai, bet gera idėja. Todėl neturėjome tikslo kiekvieną saitą įvertinti kokias tai balais, ir „interaktyvumo“ dedamoji vertinime kiekvienu atveju galėjo turėti skirtingą svorį 🙂
  p.s. mes su marketingu profesine prasme (bent kol kas) niekaip nesusiję 😉

 4. -----:

  mažieji aludariai kaip tik galėtų kurti asmeniškesnius puslapius, gal ne tokius spalvingus kaip didieji, bet jaustųsi tas artimumas. kai ieškodama informacijos randu seną informaciją arba nieko nerandu, tai pagalvoju, kad ir alų taip pat atmestinai gamina. kas be ko – spalvingiausias ir gražiausias man švyturio puslapis. dar pliusą dedu jiems už mėginimą vystyti Lietuvoje alaus kultūrą – taurės, derinimas su maistu ir pan. tai kartu verčia ir kitus pasitempti

 5. Tik aš niekaip nesuprantu to alkoholio reklamų ribojimo…tarsi tai turėtų įtakos visuomenės išgerto alkoholio kiekiui 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.