Alus prisvilo…

Ne, ne, neprisvilo. Tiesiog jis toks – dūmais kvepiantis, deguto skonio „rūkytas“ alus. Ar esat tokį girdėję? Šį kartą nereikia keliauti į jo „tėvynę“ Vokietijos Bambergo miestą, pakaks nuvykti į Rimi. Ten paieškokite neišvaizdaus butelio su „Aecht Sclenkerla Rauchbier“ užrašu etiketėje – tai klasikinis dūminis alus.
Kadaise, kai salyklas buvo džiovinamas virš atviros ugnies, visi grūdai įgaudavo dūmo skonį ir juos buvo galima vadinti „dūminiais“. Tačiau ši technologija ligi šiol saugoma ir tobulinama išskirtinai Bamberge ir jo apylinkėse, o dūmų kvapą Rauchbier alui suteikia virš bukmedžio anglių ugnies džiovintas miežių salyklas. Bamberge yra keletas daryklų, verdančių dūminį alų, viena iš jų, Aecht Sclenkerla, laikoma aukščiausius standartus atitinkančio alaus gamintoja. Tai viena iš paskutinių daryklų Vokietijoje, gaminanti salyklą pati. Pagrįstai manoma, jog čia alus verdamas jau penkis šimtmečius.

Vardas Schlenkerla slengu yra žodis, reiškiantis žmogų, kuris svirduliuoja eidamas kaip girtas, gal šlubuojant dėl nelaimingo atsitikimo, o gal padauginus alaus. Ši vieno iš senosios aludės „Pas žydrą liūtą“ darbuotojo pravardė prigijo kambariui, kuriame jis išpilstydavo alų. Taip Schlenkerla Rauchbier gavo savo neįprastą vardą. Garsųjį šlubuojantį aludarį galite pamatyti ant butelio etiketės.

Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
Aecht Schlenkerla Rauchbier Weizen

Dvi Rauchbier alaus rūšys iš Bambergo. Kai kam skonis gal pasirodys neįprastas, kai kam kvapas primins rūkytus lašinius ar kiaulių ausytes, bet paragauti šio alaus būtina. Ir jūs tučtuojau sužinosite, patinka jums dūminis alus, ar ne.

Pirmasis – beveik juodas, pagamintas beveik vien iš dūminio salyklo. Tikras Rauchbier.
Alkoholis: 5.1%

Antrasis – per pusę iš dūminio miežių salyklo ir nedūminio kvietinio salyklo. Savo tikrąjį aromatą Weizen alus pasiekia baigdamas fermentuotis butelyje. Jei Märzen pasirodė per daug „prisvilęs“, šis – švelnesnis variantas.
Alkoholis: 5.2%

 

Kategorijos: Degustacijos | Įrašo nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.